Pumpkinhead nie żyje!

Kilka godzin temu dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 39 lat zmarł pochodzący z Brooklynu raper Pumpkinhead. Artysta zmarł w szpitalu 9 czerwca o godzinie 5:40 czasu nowojorskiego. Przyczyna śmierci nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej.

Pumpkinhead ma na swoim koncie cztery albumy. Na scenie debiutował w 2001 roku nagrywając krążek „The Old Testament”. W 2003 roku nakładem Third Earth Music ukazał się album „Beautiful Mind”. Dwa lata później ukazuje się genialny „Orange Moon Over Brooklyn”, gdzie gościł między innymi Marco Polo. Ostatnim oficjalnym albumem artysty była wydana w 2011 roku płyta „Know the Ledge”. Ponadto nowojorczyk wypuścił kilka miksów i nielegali.  Pumpkinhead ma na swoim koncie współpracę m.in. z Imortal Technique, Skyzoo czy Rusta Juxx i Talibem Kweli.

W 2008 roku raper pojawił się na 12″ „Do You” duetu The Returners. Pumpkinhead rapował w numerze „Where You Gonna Hide?”

„One of the first people to give me a shot when I moved to New York and I’m honored to have recorded „Orange Moon Over Brooklyn” with you.” Napisał na swoim Twitterze Marco Polo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz