Siedem Cali: Dj Dobry Kick

Serdecznie zapraszam Was do sprawdzenia „Siedmiu Cali” z krakowskim didżejem Dobry Kick. Krakowianina kojarzyć możecie chociażby z drugiej części miksu Vinyle Reda czy współpracy z Plashem. Dzisiejszy dzień dla Dobrego Kicka jest dosyć wyjątkowy, ponieważ właśnie dziś do sprzedaży trafia jego epka zatytułowana „Can I Kick It?”, która ukazuje się nakładem nowo powstałej wytwórni Phat Vibez. O godzinie 22 odbędzie się dzisiaj w krakowskim klubie „Alchemia” impreza promocyjna podczas której, nabyć będzie można „Can I Kick It?” w promocyjnej cenie oraz premierowo przesłuchać część materiału. Tym czasem zapraszam do krótkiej lektury!

1. Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

1. Raczej nie kupuje już płyt w ciemno (chyba, że czasami podczas diggingu rzeczy na sample). Stałem się dość wybredny ostatnio Płyta musi mieć to coś, żebym ją kupił. Nie widzę sensu kupowania płyt tylko po to, by później leżały bezużytecznie na półce. Poza tym wkrótce zacznie mi znów brakować miejsca heh.

2. Płyta, która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

Nie mam ulubionej. Płyty Earth, Wind & Fire mają fajne okładki. Płyty Funkadelic, JB’ego, Curtis’a Mayfield’a i Gil’a Scott-Heron’a również. Disraeli Gears Cream to już jakiś totalny odlot. Jest tego masa jak się poszpera w „starszej” muzyce. Kiedyś jednak okładki były ważniejsze… takie odnoszę wrażenie.

3. Album, który zabrałbyś na bezludną wyspę?

3. Chyba nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jest tego za dużo! Jednak digging baaaardzo poszerzył moje horyzonty i nie mam absolutnie żadnego faworyta na dłuższą sprawę.

4. Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Też trudne pytanie! Myślę, że wybiorę jednak Pete Rocka (z naciskiem na ere kiedy używał sp i eske). Choć wiadome, że takie postacie jak: Q-Tip, Primo, Large Pro, ekipa Hiero itp są równie ważne.

5. Płyta, która ostatnio zrobiła na Tobie największe wrażenie?

Nie przypominam sobie nic. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pierwsze płyty Damu, które mnie mocno inspirowały i dały solidnego kopa, żeby wskoczyć o kilka leveli wyżej, jeśli chodzi o własne produkcje.

6. Raper z najlepszym flow w Polsce?

Nie słucham, więc się nie wypowiem Mogę odbić piłeczkę i powiedzieć, że jedną z nielicznych osób, które mnie zawsze zaskakują jest Homeboy Sandman.

7. Jak oceniasz kondycję polskiego winyla?

Rzecz, która pozostanie jednak chyba tylko dla zajawkowiczów. Bardzo fajnie, że niektórzy jeszcze decydują się na wydawaniu płyt na winylu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz