Paul C – wspomnienie legendy

Przecież to on uczył Large Pro jak się robi muzykę…

Wiecie dlaczego jestem szczęściarzem? Miałem to szczęście, że Red dawał mi korepetycję z hip-hopu. Pokazał mi wielu, naprawdę wielu artystów, opowiadając dodatkowo przy tym ciekawe historię i anegdotki.

Pamiętam jak opowiadał mi kiedyś o tym białasie, którego zdjęcie widzicie powyżej/poniżej. Ten biały chłopak na zdjęciu to Paul C – wybitny producent z Nowego Jorku. Paul miał swoje małe studio nagraniowe w południowym Bronxie, do którego wpadali wszyscy – Kool Keith, Krs One, Nas, Scott La Rock, Large Pro, Akineyle, Lord Finesse, czy Ultramagnetic Mc’s – ponoć najczęściej Ced Gee.

Wiele osób w Stanach twierdzi, że Paul C to pierwszy koleś, który wiedział jak używać SP 1200. Zresztą od niego uczyli się Large Pro, Ced Gee i chociażby Akinyele.

Nie wiem, może trochę przesadzę, ale kto wie, może gdyby nie Paul C nie byłoby Main Source i tego wszystkiego co zrobił Large Professor? A zrobił przecież bardzo wiele – kto odkrył chociażby gigantyczny talent Nasa? Kto wie, może grupa Ultramagnetic Mc’s nie wystrzeliłaby tak jak wystrzeliła? Może stałoby się to później, a może w ogóle, albo nie tak bardzo mocno? Nie wiem, tak tylko głośno myślę.

Dwa lata temu w sieci pojawił się film poświęcony temu artyście. Pojawiają się tam między innymi Ced Gee, Rakim i Pharoahe Monch.

Paul C został zastrzelony w 1989 roku. Miał niespełna 25 lat…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz