Wyjątkowy projekt dedykowany A Tribe Called Quest

Mówisz Plash, myślisz hip-hop! Jeśli nie on, to który inny polski DJ wziąłby sobie na głowę stworzenie takiego wyjątkowego i zajawkowego projektu? Krakowski wirtuoz gramofonów ogłosił właśnie, że w czerwcu w naszych głośnikach (i na półkach) pojawi się A Tribute Called Plash – mixtape dedykowany legendarnej grupie z Queens.

To dla mnie naprawdę bardzo ważny krążek, bo grupie A Tribe Called Quest zawdzięczam bardzo dużo. To nie jest zwykły mix, tylko edity, sample z EMU, scratche, juggle i… bardzo dużo serducha! Chciałbym, by nawet osoby osłuchane z ich twórczością były zaciekawione tym projektem i wysłuchały go do samego końca. Oprócz samych kawałków w tle jest też sporo fragmentów wywiadów ze zmarłym Phife Dawg’iem. Przed nagraniem ćwiczyłem mix bardzo konkretnie – zapisałem chyba z osiem kartek z tym, jak go po kolei ugryźć. (śmiech) Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy udało mi się go w końcu skończyć. Odtwarzając na EMU sample, z których korzystali (Q-Tip przy produkcji używał właśnie tej maszyny) starałem się dodać dużo od siebie, ale jednocześnie zachować ten vibe znany z ich utworów. Przy projekcie dostałem dużo pomocy od osób, które również były w niego zaangażowane. Eprom zrobił rewelacyjny analogowy mastering, Ivan Zmrok świetną okładkę, a Time On video promujące! A Tribe Called Quest Ultras!

Osoby, które chcą dorwać swój egzemplarz, powinny kierować się tutaj: [email protected]. Nakład wynosi nie więcej niż 300 sztuk.