Dj Feel-X zaprezentował wyjątkowy kawałek Magika

Dj Feel-X przygotował dzisiaj nie lada gratkę dla fanów Paktofoniki i – przede wszystkim – fanów talentu Magika. Poniżej kilka słów od legendarnego DJ-a (pisownia oryginalna) i oczywiście sam prezent.

17 lat minęło od śmierci mojego Przyjaciela z zespołu. Wspominam go przez całe te Święta i mam dla Was coś wyjątkowego. Siedziałem długo i myślałem jak uczcić tą smutną rocznicę. Stwierdziłem, że czas wspominać z pogodą ducha i choć odrobiną uśmiech na twarzy, radości w sercu i całej masy dobrych, śmiesznych a może dla Was ciekawych wspomnień. Przygotowałem zatem utwór muzyczny w którym udzielił się Magik w nigdy nie publikowanej nigdzie bo nie istniejącej do tej pory, wersji. Mojej produkcji. Jest to swoisty blender uczuć jakie przez ostatni rok krążą po mojej głowie jak wspominam tamte lata. Współpracę wtedy z 3 zajebistymi raperami, magikami i iluzjonistami słowa. Co się z nimi stało?, kim są dzisiaj i przede wszystkim jacy są dzisiaj? Jeden z nich, bez sprzecznie najwybitniejszy. Odszedł 17 lat temu a jego legenda i przekaz stały się nieśmiertelne. Dwóch pozostały dla mnie obecnie, nieobecnych, jakby obcych kolegów. Przestałem rozumieć i znać. Nie wiem co się z nimi stało. Dlaczego zachowali się tak a nie inaczej? Jak teraz im się z tym żyje? W sercu jednak mam tylko to co najważniejsze czyli miłość, radość i dobre wspomnienia. I tego Wam życzę na resztę naszych pięknych żyć. Cieszmy się, że żyjemy bo w życiu piękne są tylko chwile”.

„Pamiętam ostatnie moje spotkanie z Piotrkiem w Katowickim MEGACLUBIE na Dworcowej. Zaprosił mnie od stolika na dole na przeciwko baru i osobiście prze rapował mi tekst do utworu NOWINY, Zapytał mnie wtedy czy wiem dlaczego rozstał się z Dabem i Joką i odszedł z Kalibra 44? Odpowiedziałem: „fajny tekst i właśnie o to chodzi w RAPie, żeby mówić co się czuje bez zbędnego pierdolenia. Mówić szczerze tak właśnie jak to tu powiedziałeś.” Więcej już nigdy nie spotkałem się z MAGIKiem osobiście. To był wspaniały człowiek i nietuzinkowy artysta. Takich RAPERÓW potrzebuje Polski HIP HOP i takimi raperami możecie się stać WY, młodzi ambitni i szczerzy ludzie. Do tego Was namawiam”.

„Po pierwsze jest to blend – połączenie dwóch utworów. Po drugie cała masa ukrytych treści, które powinniście sobie spokojnie wyszukać i zrozumieć. Nie jest to ballada o DJu a jedyny w swoim rodzaju i pierwszy DUBPLATE na polskiej scenie. Coś czym mogę się pochwalić TYLKO JA!. Pazurek i zadziorność to charakter WAR TUNEów, których używa się na CLASHach, ja tym chyba pozamiatałbym wielu DJi z parkietu. W utworze zawarte są pozdrowienia od legendarnego i nieżyjącego już DJa JAM MASTER JAY’a z RUN DMC, mojego pierwszego hip hopowego guru z południowego Bronxu, jedynego w sowim rodzaju nauczyciela KRS ONE, oraz dwóch bardzo inspirujących mnie w tamtych latach zespołów hip hopowych z USA, DAS EFX i SMIF-N-WESSUN. Jest też sampel głosu młodziutkiego SZYMIEGO i fragmenty bajki MIKI MOL”.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz