Lajt & Tafel: Funky Blunt – pierwszy singiel

Lajt & Tafel to nowi artyści w wytwórni Asfalt Records. Już 23 listopada w sklepach pojawić ma się ich debiutancki materiał. Materiał ukaże się tylko i wyłącznie na kasecie magnetofonowej w limitowanym nakładzie 40 sztuk. Każda kaseta została indywidualnie ponumerowana oraz otagowana przez duet. Produkcją materiału zajął się Innotic – producent z Nakła Śląskiego.

„Lajt i Tafel poznali się w 2013 roku w czasie nagrań hiphopowego talent show “Żywyrap 2”. Obaj zresztą znaleźli się w finale. Tak zawarta znajomość przerodziła się w przyjaźń, a spontanicznie złożony numer dał początek całej płycie. Materiał powstawał w rodzinnej Pile i Tarnowie wedle zasady „tu i teraz”: “Zamieszkaliśmy w piwnicy na miesiąc, pisząc i nagrywając wszystko wspólnie od początku do końca. Do zrobienia albumu zainspirowały nas głównie nasze relacje, w tym – mimo krótkiego czasu znajomości – umiejętność porozumiewania się ”bez słów”. Bity Innotica zagrały pierwsze skrzypce wyznaczając kierunek brzmienia – refleksyjne, a zarazem agresywne podkłady, o bardzo unikatowej specyfice. Na celu mieliśmy głównie stworzenie ”czegoś czego jeszcze nie było”. Ponad 600 km odległości nie dało rady powstrzymać zajawki, a efekt zmieszania dwóch zupełnie odmiennych flow zaskoczy niejednego słuchacza. Od setek godzin prób, szlifowania zwrotek i aranżu, przez profesjonalny mix/master prosto z Eprom Sounds Studio, aż do wydania kasety w Asfalt Records. To czego słuchacie powstawało o najdziwniejszych porach dnia i nocy, w sceneriach i stanach które ciężko opisać słowami :)”

Poniżej pierwszy teledysk promujący album „Funky Blunty„. Kasetę można kupić TUTAJ. Płyta dostępna jest również w wersji cyfrowej – klik.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz