La Base & Tru Comers

Osoby, które nieco wnikliwiej śledzą europejską scenę hip-hopową zapewne doskonale znają wytwórnię Comin Tru Records, i co za tym idzie kolektyw La Base & Tru Comers. Osoby, które pierwszy raz widzą na oczy te nazwy, koniecznie powinny zagłębić się w ich twórczość. Mam nadzieję, że ten tekst będzie Wam choć trochę pomocny.

Może od początku. Ekipę La Base & Tru Comers tworzą Szwajcarzy (albo przynajmniej mieszkają w Szwajcarii, bo jak przed sekundą napisał mi w mailu ich menedżer – każdy z nich urodził się w innym zakątku świata: Senegal, Hiszpania, Włochy, Brazylia, Portugalia, Nowa Gwinea, a sam menadżer jest z…Polski) W skład ekipy wchodzi pięciu raperów (La Base) i duet producencki/didżejski  (Tru Comers). La Base to: Sokra, Ekzhall, T-Sow, Ri-K oraz Buds Penseur. Tru Comers z kolei to Sperrow i X-Pert.

Pierwszą rzeczą, na której Tru Comers zaznaczyli swoją obecność była epka „The Remix EP” wypuszczona na rynek w 2009 roku sumptem Comin Tru Records. Epka była również debiutem wydawniczym wytwórni. Płyt na rynku ukazało się 300. Rok później do sprzedaży trafił winyl „Trumendous (Remix EP)”, płyt wytłoczono zaledwie 100 sztuk. W 2011 roku pojawia się GENIALNY album instrumentalny zatytułowany po prostu „Instrumentals”. Gdzieś niżej wrzucę chociaż jedną stronę z tej płyty, bo album jest naprawdę nieziemski. Płyt pojawiło się tylko 300 i obecnie są teoretycznie nie do zdobycia, do dziś żałuje, że nie załapałem się na swój egzemplarz.

W roku 2013 Szwajcarzy rzucają na rynek dwie produkcje. Pierwsza z nich to dwunastka wydana w instrumentalnej serii „The Green-Tea Edition” – winyl ukazał się w nakładzie 200 kopii. Drugim wydawnictwem jest epka La Base & Tru Comers zatytułowana „Connexion”, o której nieco szerzej pisałem tutaj. Płyt ukazało się 400.

W ubiegłym roku fani szwajcarskiego kolektywu otrzymali dwie nowe rzeczy. Limitowana do 300 sztuk 12″ „L’ Ame Son” / „Interrogation” oraz kaseta „No Manners. Le Flah Tape Series Vol.01” wydana w wytwórni Haus & Baum. Na kasecie znalazło się 12 instrumentalnych utworów. Kilkanaście tygodni temu, a ściślej 11 września ukazuje się debiutancki album La Base & Tru Comers zatytułowany „…jusqu’à la mort”. Krążek na rynku ukazał się dzięki wytwórni Comin Tru Records na kompakcie, podwójnym winylu i w formie cyfrowej. Jeżeli to co jest powyżej jakkolwiek Was przekonało, to zapraszam do sprawdzenia innych produkcji ekipy ze Szwajcarii. Poniżej ich soundcloud.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz