Talib Kweli w Katowicach

Talib Kweli w Katowicach!

Jeden z najbardziej cenionych i utalentowanych raperów na świecie wystąpi na żywo już 22 Listopada 2015 r w katowickim Mega Clubie!

BILETY
Już w sprzedaży w sieci Ticketportal www.ticketportal.pl
50 zł (I pula), 60 zł (II pula), 70 zł (III pula i w dniu koncertu)

Talib Kweli (Brooklyn, New York) jest jednym z najbardziej znanych i cenionych raperów na świecie. Działa na scenie hip-hopowej od dwudziestu lat. Słynie przede wszystkim ze świetnych tekstów i mocnego zaangażowania w sprawy społeczno-polityczne.
Raper znany jest z produkcji solowych oraz takich projektów jak Black Star, współpracy z The Roots i producentem Hi-Tekiem.

Zadebiutował w 1995 roku na podziemnym wydawnictwie grupy Mood zatytułowanym „Doom”. W Cincinnati spotkał DJ’a Hi-Teka, z którym podjął współpracę jako Reflection Eternal. W 1998 poznał Mos Defa. Tak powstała formacja Black Star. W tym samym roku grupa wydała pierwszą wspólną płytę jako trio.

Współpraca Kweli z Mos Defem zakończyła się niedługo po wydaniu wspólnego albumu. Talib kontynuował jednak współpracę z wymienionym wyżej producentem czego efektem była pierwsza płyta duetu zatytułowana „Train of Thought”.

Kolejnym przełomem w karierze artysty była pierwsza solowa płyta z 2002 roku pt. „Quality”. Materiał produkowali różni producenci wśród których znalazł się Kanye West i DJ Quik. Sukces artysty zaowocował dalszą współpracą z gwiazdami muzyki hip-hop. Na liście muzyków, z którymi raper nagrywał znajduje się m.in. Common i grupa The Roots. Pomimo komercyjnych osiągnięć Kweli nie zrezygnował ze współpracy z raperami utożsamianymi z podziemiem. Dowodem tego jest 9 utworów wyprodukowanych przez Madliba, które od grudnia 2006 roku można pobrać bezpłatnie ze strony wydawcy Madliba Stones Throw Records.

Prawdziwy Hip Hop tylko w Katowicach!

ORGANIZATOR:
BIG idea, t: 516 028 415, m: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz