Pyskaty – Bez Granic 12″

Pierwsze zdanie nie będzie nazbyt odkrywcze – kawałek „Bez Granic” to jeden z ważniejszych utworów hiphopowych jaki został w ostatnim czasie nagrany w naszym kraju i to raczej nie podlega jakiejkolwiek dyskusji! Na bicie wyprodukowanym przez The Returners spotkała się czołówka( i nie tylko:) rodzimej sceny z Mesem i Erosem na czele oraz reprezentant Bostonu – Termanalogy, który delikatnie mówiąc dał radę. Singiel został wydany w listopadzie 2010 roku nakładem wytwórni Polish Vinyl w współpracy z Aptaun Records. Poza wersją The Returners utwór remiksowany jest tutaj m.in. przez Siwersa i 101 Decybeli. Moim zdaniem najsłabszą zwrotkę dał tutaj…Ostry, który wypadł po prostu fatalnie!

KUP WINYL

SPRAWDŹ KLIP

Na koniec mała refleksja – to, że rynek singlowy w Polsce nie istnieje to sprawa oczywista. Mam nadzieje tylko na to, że m.in. dzięki wytwórni Polish Vinyl (ale i nie tylko) coś w tym temacie ruszy bo jak się okazuję wystarczy tylko chcieć i może jeszcze doczekamy czasów, w których każdy(!) album będzie poprzedzany singlem na winylu;)

Zdaniem Flitna „Bez Granic” to najważniejszy Posse Cut w historii polskiego rapu – hmm nie będę z nim polemizował , ale coś w tym pewnie jest…