Souls Of Mischief – 93’Til Infinity + Dono/Tewu – Daj Mi Wiarę

Nie N.W.A, nie Dilated Peoples, nie Jurassic 5 czy nawet nie The Pharcyde a Soul Of Mischief właśnie to grupa, której rapu z Zachodniego Wybrzeża słucham najczęściej, mając przy tym wypieki na całej twarzy! Utwór „93’Til Infity” to dla mnie zdecydowanie pierwsza piątka kawałków hip hopowych w ogóle! Singiel „93’Til Infity” promujący album o tym samym tytule pojawił się na sklepowych pułkach w 1993 roku nakładem wytwórni Jive. Produkcją kawałka zajął się członek Souls Of Mischief i kolektywu Hieroglyphics, A-Plus. Przez wielu dziennikarzy i krytyków muzycznych rap grupy Souls Of Mischief to odpowiedź Zachodniego Wybrzeża na rapowe poczynania/twórczość takich nowojorskich grup jak De La Soul czy A Tribe Called Quest. Teledysk do tego kawałka sprawdzić możecie pod tym linkiem. Podziemny rap z Oakland w najlepszym wydaniu!


11 czerwca do sklepów trafił pierwszy solowy album reprezentanta Tewu, jednego z ostatnich prawdziwych graczy na śląskiej rapowej scenie! Album, który pozbawiony jest łatwych tematów i chwytliwych, wpadających w ucho prostych refrenów. Płyta przesiąknięta jest śląskim brudnym klimatem, który czuć tutaj w każdej sekundzie odsłuchu tej właśnie płyty. Pozycja „Daj Mi Wiarę” to środkowy palec dla tych wszystkich, którzy
twierdzą, że na śląsku rap to tylko Tych dwóch, trzech najpopularniejszych raperów. 🙂 Płyta zdecydowanie nie trafi do osób, którzy słuchają rapu prostego, ta płyta wymaga od słuchacza skupienia i zaangażowania w jej odsłuch. „Daj Mi Wiarę” – prawdziwy rap czerpiący pełnymi garściami z soulu i funku! Zdecydowanie płyta, którą trzeba przesłuchać i nie można obok niej przejść obojętnie. Oddaj szacunek prawdziwej muzyce i KUP PŁYTĘ np. TUTAJ.

PS – beat do kawałka „Fałsz” to jeden z najlepszych jakie słyszałem w tym roku!