Wczoraj ruszyła przedsprzedaż książki o Beastie Boysach

Niedawno informowałem, że w nowojorskim Lower East Side Beastie Boysi doczekali się swojego skwerku, ale to nie koniec dobrych informacji dla ich fanów, szczególnie tych z Polski. Wczoraj późnym popołudniem wystartowała przedsprzedaż polskojęzycznej książki obrazującej historię zespołu, za którą odpowiadają Ad-Rock i Mike D. Premiera zaplanowana jest na 22 listopada. Poniżej opis z okładki.

„Powstali w 1981 roku w Nowym Jorku jako zespół hardcorowy, a stali się światową legendą hip-hopu. Oto pełnoprawna historia Beastie Boys przedstawiona po raz pierwszy słowami członków zespołu. Prezentują nieznane i zabawne opowieści o tym, jak z nastoletnich punków stali się początkującymi raperami. Mówią o współpracy z Russellem Simmonsem i Rickiem Rubinem, sukcesie debiutanckiego albumu „Licensed to III”, który stał się pierwszym hiphopowym albumem na szczycie list przebojów, zamieszaniu po zerwaniu z wytwórnią Def Jam, przeprowadzce do Los Angeles oraz odrodzeniu się z albumem „Paul’s Boutique”, który zredefiniował gatunki muzyczne.

Księga Beastie Boys przybliża czytelnikom ewolucję zespołu jako muzyków i ich zaangażowanie społeczne przy tworzeniu klasycznych albumów, takich jak „Check Your Head”, „Ill Communication” i „Hello Nasty”. Dodatkowo autorzy opisują kulisy związane z organizacją Tibetan Freedom Concert, którego patronem był zmarły już Adam MCA Yauch. A wszystko to okraszone historiami, które pomagają zrozumieć, dlaczego od ponad trzydziestu lat ten zespół ma niezatarty wpływ na kulturę popularną.

Ta publikacja zachwyca nie tylko narracją z pierwszej ręki, dzięki której przeniesiesz się na ulice Nowego Jorku lat 80., ale też nieznanymi zdjęciami, oryginalnymi ilustracjami, książką kucharską od szefa kuchni zespołu Roya Choi, powieścią graficzną, mapą Nowego Jorku związaną z Beastie Boys, playlistami składanek, utworami autorstwa gości i wieloma innymi niespodziankami”.

Książkę można zamówić na przykład tutaj.