Amatowsky przygotował nowy materiał

Nie minęło zbyt wiele czasu od premiery „Backpack melodies”, a Amatowsky już zdążył stworzyć kolejny – tym razem wakacyjny projekt, który wymownie zatytułował „Smells like summer”. Dajcie się przenieść do innego świata!

Amatowsky: Przy powstawaniu tego projektu miałem parę koncepcji. Pierwotna zawierała użycie dialogów z filmu „Do The Right Thing” Spike’a Lee. Oparta była wyłącznie na jazzowych samplach. Parę bitów miałem oskreczowanych m.in. przez Elementa, HWR’a i Kaczego z Psychopads. Brzmieniowo przypominało to stricte hiphopowy beat tape. Moja narzeczona zwróciła na to uwagę i słusznie odwiodła mnie od tego pomysłu. Poszedłem w klimat letni – stwierdziłem, że zrobię hybrydę, bo przecież latem słuchamy różnej muzyki, prawda? Zacząłem szukać. W ręce wpadł mi soundtrack z filmu „Nóż w wodzie” Krzysztofa Komedy (wyreżyserowany przez Romana Polańskiego). Zaczerpnąłem dialogów. Jingiel, który przewija się przez cały album to z kolei dialogi z klasycznej hiphopowej komedii „House Party”. Kto zna Kid 'N Play to wie, o co chodzi. Zainteresowanym polecam nadrobić. Na koniec zostawiłem sobie „Blokersów”. Zawsze chciałem wykorzystać fragmenty tego dokumentu. Miałem 16 lat, kiedy powstał i dokładnie tak te czasy zapamiętałem. Ma on dla mnie wartość sentymentalną.

W dwa dni weekendowe – pomiędzy kolejnymi sesjami z kawą i bit maszyną – zrobiłem „Smells Like Summer” EP. 7 utworów tworzy mieszankę gatunkową. Utwór „Marina” ma jazzujący vibe, a z „Sugar & Beer” poczujesz soulowy klimat. Słuchając „Never Enough” czujesz, że brzmieniowo to R&B. Natomiast „Breeze” i „Palm Trees” mają ten charakterystyczny kalifornijski klimat, pod sample dograłem syntetyczne dzwięki. Wszystkie utwory przenikają się z dźwiękami otoczenia, m.in.: szumem fal, śpiewem mew tworząc letni efekt. Po zmiksowaniu całości masteringiem analogowym zajął się Zone12bit . Po raz kolejny jestem bardzo zadowolony, więc jeśli nie mieliście okazji, współpracować z Michałem to szczerze polecam. Zapraszam wszystkich do odsłuchu materiału na platformach cyfrowych. „Smells Like Summer” EP najpewniej nie pojawi się na fizyku, pracuję bowiem nad kolejnym materiałem. We wrześniu wystartuje natomiast (poprzez platformę Qratez) preorder winylowy mojego poprzedniego LP „Backpack Melodies”, o czym będę informował na swoim fanpage’u.