Pożegnalny koncert Suprême NTM

Nie aż tak dawno wspominałem na łamach strony o słynnym koncercie NTM z 1998 roku: Był chłodny listopad 1998 roku, kiedy do paryskiej hali Le Zénith Paris postanowiły przyjść tysiące oddanych fanów stołecznej grupy. A trzeba przyznać, że był to czas, gdy Kool Shen i Joey Starr byli na absolutnym szczycie. Dość powiedzieć, że mieli za sobą nagrywkę z Nasem i gigantyczny sukces sprzedażowy, jaki zapewnił im – wydany kilka miesięcy wcześniej – longplay Suprême NTM. Materiał z koncertu (a właściwie dwóch koncertów) zarejestrowany został i wydany na DVD na początku 2000 roku. Poniżej energiczny, pełen hitów materiał z tego niezapomnianego widowiska. Usłyszycie zarówno singiel ekipy IV My People, podczas którego na scenie było dobre kilkanaście osób, jak i hiciarski „Ma Benz” z udziałem Lorda Kossity’ego czy – chyba największy przebój grupy – „Seine Saint-Denis Style”. Jeśli macie wolny czas, odpalajcie śmiało i przenieście się z NTM-ami do późnych dziewięćdziesiątych.

Dziś publikuję link do dwugodzinnego, pożegnalnego(!) koncert duetu z przedmieść Paryża. Joey Starr i Kool Shen postanowili pożegnać się ze sceną w miniony weekend, grając dwa koncerty (dzień po dniu) w paryskiej hali AccorHotels, która pomieści 17 000 widzów. Nie wiem, czy tyle osób było podczas ich występu, ale patrząc na video, można dojść do wniosku, że jest to bardzo realna liczba.  Jeśli jesteście ciekawi, jak zaprezentowali się 50-letni już raperzy, musicie czym prędzej odpalić zapis koncertu.

Jeśli jesteście ciekawi, co aktualnie dzieje się na francuskiej scenie, albo chcecie np. zobaczyć kultowe klipy z polskimi napisami, to śmiało wbijajcie na rapfrancuski.pl.