Wywiad z B-Boyem: Zawisza (Bielskill)

W drugim odcinku nowego cyklu wywiadów..wywiad z B-Boyem, goszczę reprezentanta Bielska Biała – B-Boya Zawiszę. Jest o początkach ekipy Bielskill, cechach, jakie powinien posiadać dobry B-Boyowy DJ, czy o tym, co Zawisza zyskał odwiedzając Amsterdam.

Początki ekipy Bielskill

Ekipa Bielskill powstała około 2012 roku. Pomysł na nazwę wziął się po prostu od nazwy… naszego miasta, Bielsko Biała. Początkowo w składzie było nas tylko trzech, lecz po dwóch latach do ekipy dołączył Alex z Katowic. Wcześniej reprezentowaliśmy ekipy z Rybnika i Raciborza, lecz po czasie postanowiliśmy stworzyć własną, zgraną brygadę.

Cechy dobrego DJ-a B-Boyowego

Ciężko powiedzieć, jakie cechy powinien posiadać dobry DJ grający na jamach, bo każdy tak naprawdę lubi co innego. Uważam, że na pewno powinien być wszechstronny. DJ, który jest dla mnie kwintesencją B-Boyowego grania to DJ Plash. Pozdro!

Największy sukces

Mogę śmiało powiedzieć, że moim największym sukcesem jest wygrana w Red Bull B One Cypher Poland w ubiegłym roku. Bardzo cieszę się także z drugiego miejsce na Warsaw Challege w rywalizacji 1 vs 1. Obie te imprezy dały mi bardzo dużo, przede wszystkim doświadczenia i pewności siebie na parkiecie, którą nie zawsze jest łatwo zdobyć. Natomiast wyjazd do Amsterdamu dał mi motywację, by jeździć i pokazywać się również na zagranicznych eventach.

Inspiracja

Kiedyś na pewno był to B-Boy Yarko – bardzo podobał mi się jego styl i zawsze mega ceniłem u niego to, że jest strasznie wszechstronnym tancerzem. A teraz? Najbardziej inspiruje mnie moja ekipa Bielskill Crew.

Najlepiej zorganizowana impreza

Ciężko powiedzieć, bo uczestniczyłem w wielu fajnych imprezach. Bardzo podobały mi się eventy, które organizował B-Boy Cetowy. Każda z nich była na wysokim poziomie. Myślę, że w tej chwili najlepiej zorganizowaną imprezą jest bez wątpienia Red Bull Bc One Cypher Poland.

Ekipa, która miała największy wpływ na rozwój rodzimej sceny

Kilkanaście lat temu bez zawahania postawiłbym na Azizi Hustlazz – uważam, że to oni mieli wówczas największy wpływ na rozwój naszej sceny. Jeśli miałbym wybrać ludzi z teraźniejszości to stawiam na Polskee Flavour. Chłopaki pokazali się naprawdę grubo nie tylko w naszym kraju, ale przede wszystkim na całym globie. Są inspiracją dla wielu osób i robią niemało wiele dla naszego świata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz