To nie jest wywiad: DJ Kebs

W drugiej odsłonie nowego, luźnego cyklu „To nie jest wywiad” goszczę DJ-a Kebsa. Jest o sukcesie „23:55” Hifi Bandy, krążku APP, DJ-u Revoluton czy szansach na kontynuacje projektu HAOS.

Obiecuję, że stworzę w najbliższym czasie nowy mixtape, ale najpierw – ukaże się album z Sensim, APP. W przeciwieństwie do pierwszej płyty, będzie to pełny longplay. Premiera już wkrótce. Materiał pojawi się sumptem dużej wytwórni.

Lubię wracać do muzyki RH- ponieważ – świetnie kojarzy mi się czas, w którym te nagrania powstawały. Zawsze towarzyszył im pozytywny duch i to słychać w rapie, doborze muzyki czy skreczach – spójna całość.

Płyta „23:55” Hifi Bandy osiągnęła sukces, bo – chyba nikt z nas się na ten sukces nie napinał. Mając już spore grono fanów po pierwszym materiale, wciąż konsekwentnie kierowaliśmy się zajawką i tym, co nam się podoba.

„HAOS 2” nie powstanie, gdyż – nikt nie powiedział, że druga część nie powstanie. Wierzę w naturalny porządek i jeśli znów ta ekipa zbierze się razem w studio to na bank powstanie coś wyjątkowego. Fajnie byłoby powtórzyć pracę w tej ekipie, bo to  jeden z najciekawszych projektów, w którym brałem czynny udział.

Mój ulubiony album turntablistyczny to – krążek DJ-a Revolution „In 12’s We Trust”. Ok, nie jest to stricte turntablistyczny krążek, ale mój wybór nie mógł być inny.

Krążkiem 2017 roku bez wątpienia by – tutaj mam problem ze wskazaniem jednego wydawnictwa, bo strasznie jaram się zarówno „Damn” Kendricka Lamara, jak i „Big Fish Theory”, który nagrał Vince Staples.

Zdjęcie: Maciek Kościelniak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz