To nie jest wywiad: Spinache

Wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł, by wystartować na dusty roomie z nowym, luźnym cyklem – „To nie jest wywiad„. W pierwszym odcinku przepytuje autora krążka „Reality” – Spinache’a. Jest o „Fantastic vol. 2” Slum Village, J Dilli, ale też o grupie Thinkadelic i DJ-u Volcie.

Foto: Dawid Błaszczyk

Album Slum Village – „Fantastic vol. 2” jest zajebisty, bo – jest albumem kompletnym, mogę go słuchać bez ograniczeń, zawsze jest adekwatny niezależnie od nastroju. Czy coś więcej? I don’t know.

Gdybym przez jeden dzień był J Dillą to – nagrałbym numer z Aaliyah.

Dj Volt był tak uwielbiany przez warszawskich raperów bo – lubiany był w całym kraju. Miał tłuste brzmienie i był gościnny, tak powstało kilka solidnych klasyków. Mam w archiwach utwór Thinkadelic na bicie Volta z wokalem Kuby Koźby z Power od Trinity, track nigdy się nie ukazał, fajnie się tego słucha po latach.

Grupa Thinkadelic osiągnęła na polskiej scenie hip-hopowej stosunkowo niewiele dlatego, że – nie zgadzam się z tymi słowami. Gdyby nie Thinkadelic, nie byłoby Obozu TA, gdyby nie Obóz TA to… I tak dalej.

2017 rok był dobry dla rodzimego hip-hopu, ale – 2018 będzie lepszy! Bardzo podoba mi się dynamika zmian na rynku, dużo świeżości. Poprzedni rok był dla mnie mega owocny, w tym działań jest o wiele więcej!

Jestem zadowolony z przyjęcia „Reality” przez słuchaczy, ponieważ – ten album dociera do inteligentnych i otwartych ludzi. Moim słuchaczom trudno wcisnąć kit, cenię kontakt z taką publicznością.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz