Wywiad z autorem książki „Style Madness”

W najbliższą sobotę lubelska scena graffiti obchodzić będzie swoje lokalne święto. Tego dnia w sprzedaży pojawi się książka „Style Madness”, w której przedstawiona została historia miasta. Poniżej krótki wywiad – w nieco innej formie – z autorem projektu. Się zaprasza!

 Geneza książki

Tutaj nie ma filozofii. Chcieliśmy pokazać to, co działo się na lubelskich ścianach i pociągach na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Album stworzony jest głównie dla lokalnego środowiska i dla ludzi, którzy znają lubelską scenę.

Przebieg prac

Książka powstawała przez cztery lata. Praca była mozolna – raz z górki, raz pod górkę. Nie ukrywam, że materiał zbierało się ciężko.  Bywały miesiące, w których działo się niewiele, a były takie, że trzeba było zeskanować ponad trzysta zdjęć. Uważam, że jednym z cięższych zadań było „złapanie” Bhorsa (MSR), który zdjęcia przekazywał mi przez prawie rok (śmiech). Na szczęście dotarły!

Zawartość

W środku znajdziemy kilkaset zdjęć – od pierwszego panelu Jcata wykonanego w Lublinie, aż do konkretnej produkcji Botak mata i Aie, zrobionych pod koniec 2016 roku. Nie zabrakło wywiadów – między innymi z: Roes, Rune, Afera, Kier, Rysa. Lublin pokazany został z materiałów, które udało się zebrać i do których udało się dotrzeć.

Efekt finalny

W środku znajduje się materiał z lat 1996-2016. Książka wykonana jest w formacie A4.  Ubrana jest w grubą okładkę. Stron jest dokładnie 284. Wykonałem 200 numerowanych egzemplarzy z ręcznie robioną okładką.

Sprzedaż

Album będzie można dostać podczas sobotniej premiery lub kontaktując się ze mną przez Facebook „Style Madness”. Całkiem możliwe, że kilka sztuk znajdzie się w polskich graffshopach.

Najciekawszy moment książki

Ciężko wybrać jeden. Dla każdego będzie to inny fragment, ponieważ każdy w inny sposób pamięta rozwój sceny w naszym mieście. Gwarantuję, że podczas przeglądania książka przywoła wiele wspomnień i historii.

Chwile zwątpienia

Oczywiście, że pojawiło się kilka takich momentów, ale czy ma to teraz znaczenie? Cieszę się, że wszystko się udało i mogę zaprosić na premierę, która odbędzie się już szesnastego września.

Lubelska scena

Lublin stoi bardzo mocno na tle innych miast Polski. Mamy konkretnych graczy, którzy działają dużo i skutecznie. Mimo braku rozbudowanej linii i sieci kolei miejskiej – tak jak chociażby w Warszawie czy Wrocławiu – jesteśmy bardzo widoczni.

Plany na przyszłość

Przede wszystkim druga część „Style Madness”, w której znajdzie się materiał z 2017 i 2018 roku. Chce wypuścić to na początku 2019 roku. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować plan.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz