Lajt zapowiada nowy projekt

Lajt to mc, którego kojarzyć możecie przede wszystkim z wydanej kilkanaście miesięcy temu w labelu Asfalt Records kasety „Funky Blunty”. Materiał zawarty na albumie stworzył wspólnie z Tafelem oraz producentem o ksywce Innotic. Tytus na 18-lecie wytwórni ocenił projekt „Funky Blunty” jako jeden z najbardziej niedocenionych w historii Asfaltu:

„Wydaliśmy ten materiał tylko w digitalu, oraz na limitowanej kasecie. Mimo tego, że boom bap nie jest obecnie specjalnie rozwojowym nurtem w hiphopie, to poziom bitów oraz flow i energia obu uzupełniających się raperów powinny spotkać się z większym rozpoznaniem. Tymczasem, jak zauważyłem, u niektórych taka muzyka wywołuje wręcz negatywne wibracje. Nie rozumiem tego kompletnie.”

Już za chwilę, bo w maju do sprzedaży trafi wspólny projekt Lajta i Innotica „Wisienka na torcie”. Album póki co promowany jest obrazkiem do tytułowego kawałka, który gościnnym występem ubarwił Dj Eprom. Eprom jest również odpowiedzialny za analogowy mix i master całego materiału.

Lajt: Kawałek „Wisienka na torcie” tak naprawdę zrodził również tytuł samego krążka, gdyż był pierwszym numerem napisanym i nagranym na cały projekt – początkowo w formie spontanicznego tracka, rzucony w kabinie świeżo po jego napisaniu. Później wziąłem się za kolejne, równie spontaniczne kawałki, jednak już z ich powolnym dopracowywaniem – dlatego projekt powstawał niemal 2 lata. Choć dziś uważam, że tytułowa „Wisienka” jest jednym z najmniej porywających numerów z płyty (może to kwestia tego, że został nagrany już dawno), to zdecydowaliśmy się wykorzystać fajny scenariusz klipu i zrobić z niego singiel. Autorem scenariusza jest Paweł Kuzia


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz