Shorty82 wypuszcza za chwilę „Space Travellin”

Shorty82 już za moment da znać światu, że w Polsce wciąż są fani true school’owych brzmień. W drugiej połowie marca w sprzedaży pojawi się mix „Space Travellin”.

„Stary, ten projekt to ukłon w stronę słuchaczy kochających boom bap. Klimat kawałków poniekąd nawiązuje do tego, co promowała niegdyś wytwórnia Blunted Astronaut Records. Na „Space Travellin” znajdziecie zarówno MC Shinobi jak i Alps Cru, a tak naprawdę to wszystko, to tylko ułamek tego co posiadam w swoich skrzyniach z woskami”.

Mixtape ukaże się na kompakcie w nakładzie 200 kopii. 100 sztuk trafi na nasz rynek, druga połowa poleci do Stanów Zjednoczonych, ściślej do bostońskiego Underground Hip-Hop.

„Ten sklep to chyba najstarszy i najbardziej szanowany amerykański sklep online o tematyce podziemnego hip hopu. Jest to mój pierwszy sklep zza oceanu, który przez wiele lat osobiście śledziłem i wspierałem. Większe zamówienia winyli wiązały się z otrzymywaniem w gratisie płyt kompaktowych z przeróżnymi mixami artystów, m.in Celph Titled & Buckwild, People Under The Stairs czy Atmosphere. Płyty te grają do dnia dzisiejszego w moim aucie. Lista kawałków „Space Travellin” tworzona była w czasie, gdy sklep borykał się z poważnymi problemami i oficjalnie ogłosił zakończenie działalności. Na szczęście raper Icon The Mic King wyciągnął pomocną dłoń w stronę sklepu, dzięki czemu nadal funkcjonuje. Po tym fakcie skontaktowałem się z właścicielem sklepu z zapytaniem, czy zechciałby w jakikolwiek sposób wesprzeć mój projekt. Wysłałem do niego mix, który przypadł mu do gustu na tyle, że postanowił dodać go jako gratis do przyszłych zamówień. W ten sposób, zrealizowałem jedno z moich skromnych marzeń- wsparłem ten sklep, dając równocześnie znać, że w Polsce nadal fani klasycznego hip-hopu mają się dobrze.”

Cóż ja mogę dodać? Shorty tak naprawdę już wygrał realizując swoje małe marzenie, a że przy okazji nagrał genialny mixtape, który będzie wizytówką, bądź co bądź naszego kraju za wielką wodą? Tylko pogratulować i życzyć szybkiej sprzedaży nakładu. Wypada sprawdzić.

https://soundcloud.com/djshorty82/spacetravellin

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz