V/A – Aftery

Rozmawiałem kilka miesięcy temu z Druhem Sławkiem. Rozmowa zeszła między innymi na temat singli. Druh powiedział oczywiście wiele ciekawych rzeczy, między innymi to:

„Nie było muzyki bez singli. Było mnóstwo wykonawców, którzy nie nagrali żadnego albumu, ale nie było w ogóle takich wykonawców, którzy nie nagrali singli. Od tego się wszystko zaczynało, wychodził singiel, który robił trochę zamieszania, wychodził drugi i dopiero ewentualnie album. Są ludzie, którzy wydawali album dopiero po szóstym singlu. Dzisiaj taką funkcję singla, do pewnego stopnia, spełnia youtube, bandcamp i soundcloud, gdzie ludzie rzucają swoją muzykę. Single to było to, co grali didżeje w klubach, single grało radio.”

Jak wszyscy dobrze wiedzą w Polsce rynek singlowy nigdy nie istniał. Dlaczego? W czasie, kiedy Polska „otworzyła się” i zaczęły tutaj docierać rzeczy z zachodu, na świecie istniały już kompakty. Polska „otworzyła się” zatem dopiero w epoce płyty kompaktowej, więc single nie zdążyły tutaj nigdy zaistnieć. Co nie oznacza, że rodzime wytwórnie hip-hopowe nie puszczają do sprzedaży 12″. Rzadko, bo rzadko, ale i single winylowe zasilają nasz rynek muzyczny. Ostatnim takim projektem, jest kawałek „Aftery”, który ukazał się sumptem Prosto label.

Maxi-singiel „Aftery” to płyta upamiętniająca trasę koncertową Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena, która odbyła się w czerwcu 2015 roku. W kawałku swój udział wzięli Sokół, Kosi, Ras, Stasiak, Dj Steez, Krime oraz goście. Ok, może Dj Kebs, Sztigar Bonko i Falcon1 nie robią na słuchaczach ogromnego wrażenia. Jednak udział w tym projekcie Da Beatminerz to rzecz historyczna.

Winyl kupić można tutaj.

Poniżej pełna tracklista oraz remix autorstwa nowojorskich legend.

Tracklista:

A1. Aftery (Original Mix)
A2. Aftery (Instrumental)
A3. Aftery (Acapella)
A4. You Don’t Stop (Locked Groove)

B1. Aftery feat. DJ Falcon1 & DJ Kebs (Da Beatminerz Remix)
B2. Aftery feat. Sztigar Bonko (Eprom Remix)
B3. Aftery (Mr Krime Remix)
B4. You Don’t Stop (Locked Groove)

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz