Dziś mija 15 lat od śmierci Magika

15 lat temu, w wieku 22 lat, odszedł jeden z najbardziej utalentowanych raperów Polsce. Magik urodził się w Jeleniej Górze, skąd w wieku kilku lat przeprowadził się z rodziną do Katowic i związał z dzielnicą Bogucice.

Piotr Łuszcz od najmłodszych lat związany był z muzyką – nie słuchał tylko hip-hopu, przyjemność sprawiała mu również muzyka rockowa i reggae. Początki jego muzycznej działalności przypadają na wczesne lata dziewięćdziesiąte. Wówczas, wraz z Dabem i Jajonaszem stworzyli zespół Young Rappers. Chwilę później, w roku 94 z Joką i Dabem założyli legendarny zespół Kaliber 44.

Ich pierwsze psychodeliczne teksty można było usłyszeć jeszcze w 1994 roku na kasecie „Usłysz nasze demo”. Dwa lata później ukazała się jedna z najważniejszych płyt w historii rodzimego hip-hopu – „Księga tajemnicza. Prolog”, będąca oficjalnym debiutem zespołu Kaliber 44. Magik ma na koncie dwie płyty z Kalibrem. Podczas nagrywania drugiej płyty doszło do nieporozumień na linii Magik vs Joka i Dab. Nieporozumienia okazały się na tyle istotne, iż w 1998 roku, po premierze płyty „W 63 minuty dookoła świata”, Piotr Łuszcz postanowił opuścić zespół. Chwilę później, wraz z Fokusem i Rahimem do życia powołał zespół Paktofonika…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz