Siedem Cali: Dj Falcon1

Siedem cali: Dj Falcon1

Didżej, który zgodził się tym razem wystąpić w moim cyklu, na scenie obecny jest już od blisko 10 lat. Falcon1 do tej pory dzielił scenę między innymi z takimi tuzami jak Phife Dawg, Az, Das Efx, Torae czy Dj’em Vadim. Jako turntablista posiada pięć tytułów mistrza polski federacji IDA. Obecnie jest didżejem koncertowym JWP oraz współzałożycielem szkoły didżejskiej – Spinlab.

1. Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Dirtsyle, Stones Throw, Pepita, Blue Note. Lubię też takie labele jak np. Innovative Leisure czy Soulection.

2. Płyta która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

D-Styles „Phantazmagorea”, ale może dlatego że ta płyta to jest mój złoty graal i wisi na ścianie.

3. Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Jeśli miałaby być to tylko jedna płyta, to chyba bardziej zdecydowałbym się na jakiś mikstejp.

4. Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Wybrać jednego nie da rady. Pete Rock, Lord Finesse, Easy Mo Bee, Muggs, Dilla, Premier, Beatminerz, Showbiz itd. Ciężko się zdecydować – złota era miała to do siebie, że było za dużo dobrych producentów 🙂

5. Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

BadBadNotGood „III”, Kamasi Washington, Run The Jewels, Joey Badass z takich oczywistych rzeczy. Poza tym jestem trochę do tyłu z racji tego, że większość tego roku spędziłem na robieniu muzyki, a nie jej szukaniu. Będę nadrabiał pod koniec roku. Ostatnio bardzo mocno eksploruje temat library music, ale z pewnych względów nie będę brnął w szczegóły:)

6. Raper z najlepszym flow w Polsce?

Tutaj też ciężko mi dokonać jednoznacznego wyboru. Lubię takie flow jakie prezentuje Hades, z drugiej strony podoba mi się też nawijka VNM’a. Moi ludzie JWP/BC też trafiają idealnie w mój gust. Z nowych graczy jaram się Otsochodzi, nagramy coś wierzę.

7. Jak oceniasz kondycję polskiego winyla?

Chyba jest coraz lepiej – powstają sklepy i wytwórnie, coraz więcej jest targów płytowych, słuchacze powiększają swoje kolekcje, ciągle wychodzą nowe reedycje. Jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz