Kaliber 44 – 3:44

Przez ostatnie dwanaście miesięcy, wytwórnia S.P. Records postanowiła wypuścić na rynek wszystkie trzy albumy grupy Kaliber 44 na winylach. W październiku w sprzedaży pojawił się krążek „3:44”. Album na rynek rzucony został w nakładzie 1000 sztuk na pojedynczym winylu. Wersja winylowa okrojona została o trzy skity.

Ok, co o samej płycie? Album na rynku pierwotnie ukazał się w 2000 roku i promowany był singlem „Konfrontacje” – sam kawałek cieszył się ogromną popularnością i grany był niemalże cały czas w Polskim Radiu i telewizjach muzycznych. Sukces singla nie był niestety równomierny do sukcesu komercyjnego całego albumu. Krążek sprzedał się co prawda w nie najgorszym nakładzie, ale o np. złotej płycie nie było mowy, a sprzedażowe porównywanie do poprzednich płyt nie ma sensu. Warto natomiast pamiętać, iż krążek otrzymał Fryderyka w kategorii Album Roku – Rap / Hip-Hop.

W roku 1998 do składu dołączył Dj Feel-X, co wyraźnie słychać na albumie „3:44” – płyta jest dość mocno turntablistyczna, co w tamtych czasach wcale nie było czymś oczywistym. Złośliwi mówią, że trzeci krążek Kalibra ciężko nazwać płytą…Kalibra. Na albumie mamy tylko pięć wspólnych numerów Joki i Daba – między innymi „Normalnie o tej porze”, w którym wykorzystano sampel z „Poloneza g-moll” Fryderyka Chopina.

W jednym ze skitów na płycie Dab mówi: „liczę, że będę mógł spokojnie żyć z muzyki”, co z pewnością mu się udało. Po wyjeździe Joki do Stanów Zjednoczonych Dab, już pod ksywą Abradab rozpoczął bardzo udaną karierę solową…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz