Illa J na dwóch koncertach w Polsce

10 lutego 2006 roku w wieku 32 lat zmarł Jay Dee (później znany jako J Dilla) – jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych producentów w historii muzyki hip-hopowej. Artysta ma na koncie współprace chociażby z takimi raperami jak: Busta Rhymes, Common czy De La Soul i A Tribe Called Quest. Jay Dee w połowie lat dziewięćdziesiątych wraz z T3 i innym raperem o ksywce Baatina założył grupę Slum Village. Producent był również członkiem tria producenckiego The Ummah, który tworzył wraz z dwoma członkami ATCQ (Q-Tip, Ali Shaheed Muhammad). Trio ma na koncie współprace między innymi z The Roots i Brand New Heavies.

To tak w wielkim skrócie o Jay Dee. Dlaczego ten wstęp? Ano dlatego, że już w najbliższa niedziele w Katowicach i dwa dni później w Krakowie będziemy mieli okazję uczestniczyć w nie lada ciekawym wydarzeniu. Odpowiednio i 10 listopada odbędą się w Polsce dwie imprezy „J Dilla Tribute”. O oprawę muzyczną zadba Dj Chester, a gwiazdą wieczoru będzie sam Illa J – młodszy brat legendarnego producenta!

Illa J na świecie pojawił się w 1986 roku w Detroit. Artysta ma na koncie dwa solowe albumy – „Yancey Boys” wydany w 2008 roku sumptem labelu Delicious Vinyl. A także mający nie tak dawno swoją premierę krążek „Illa J LP”, który na rynku ukazał się dzięki Bastard Jazz Records. Illa J jest członkiem grupy Slum Village, tworzy również projekt Yancey Boys (wraz z Frank Nitt).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz