Siedem Cali: Kocur

Dziś moim gościem jest pochodzący z Rawy Mazowieckiej Kocur, który reprezentuje ekipę Marathon Brothers. We wrześniu tego roku wraz z Mosadem wydał debiutancki album zatytułowany „Ludzie – Roboty – Systemy”. Produkcję Kocura do tej pory mogliśmy usłyszeć chociażby na takich produkcjach jak: „Prosto Mixtape DJ Kebs”, Parzel „Oddech za oddech”, Diox „Nowy Testament”, czy PRO EBT „Esencja Bitów Tekstów”. Zapraszam do lektury!

Wspólny album Mosad/Kocur kupisz tutaj.

1. Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

1. Zazwyczaj nie kupuję albumów w ciemno. Jaram się szczególnie kilkoma rapowymi labelami ze Stanów (np. Duck Down, Stones Throw) ale zawsze staram się sprawdzić materiał przed zakupem. Wiadomo, parę razy zdarzyło się wziąć coś w ciemno, ale były to raczej woski do samplowania. PEPITA RZĄDZI !!!!

2. Płyta, która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

2. Sporo jest fajnych okładek. Nie potrafię wymienić tylko jednej. Najbardziej przemawiają do mnie fronty progresywno rockowych albumów z lat 70-tych.

3. Album, który zabrałbyś na bezludną wyspę?

3. Mam tyle ulubionych płyt, że musiałbym wziąć ze sobą z 4 kartony na tą wyspę. W tej sytuacji byłbym zmuszony zrobić składankę. Pierwsza połowa to były by rapsy (Sean P, MF Doom, Willie The Kid, coś na bitach ALC, jakieś rzeczy Madliba, Captain Murphy), druga połowa to lata 70-te (Lamont Dozier, Bob James, Camel, Genesis, Pink Floyd, Color, Quincy Jones). Wymieniłem tyle a i tak dołożył bym z 20 razy więcej. Ciężkie jest życie hehe.

4. Twój ulubiony producent ze złotej ery?

4. Large Pro jest królem, Dj Premier jest królem, Pete Rock jest królem, Quincy Jones jest królem, Lamont Dozier jest królem, Bob James jest królem. Na bank o kimś jeszcze zapomniałem.

5. Płyta, która ostatnio zrobiła na Tobie największe wrażenie?

5. Te albumy wyszły już jakiś czas temu ale nie schodzą z odsłuchu, a więc: Flying Lotus – You’re dead, Willie the Kid-Aquamarine i The Living Daylights, Madlib-Rock Konducta, Domo Genesis/Alchemist-No idols, Durag Dynasty-360 waves, Thundercat-Apocalypse. Na pewno o czymś  zapomniałem 🙂

6. Raper z najlepszym flow w Polsce?

6. Gdzie jest Inespe ?!

7. Jak oceniasz kondycję polskiego winyla?

7. Wydaje mi się że jest całkiem spoko, ale nie jestem do końca w temacie polskich winyli. Kupuje stare płyty w antykwariatach, sample mnie interesują. Potrzebuje sampli man !!!!!!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz