Sarius – Gdzieś to już słyszałem (mixtape)

Sarius – urodzony w 1992 roku raper, pochodzący z Częstochowy, którego muzyczne CV jest nadzwyczaj imponujące. Artysta na rynku zadebiutował z końcem 2013 roku wypuszczając w wytwórni Asfalt Records album, zatytułowany „Blisko leży obraz końca”. Lwią część tego albumu wyprodukował Dj Eprom, po jednym kawałku dołożył Emade i Ostry. Na debiutanckim krążku gościnnie pojawił się między innymi O.S.T.R. & Hades, a także Sensi czy Żyto.

Tuż przed ubiegłorocznymi wakacjami, do sprzedaży w limitowanym nakładzie 500 sztuk trafiła epka Sariusa zatytułowana „Wszystko dobrze”. Na płycie pojawiło się pięć kawałków, wyprodukowanych przez pięciu różnych producentów – O.S.T.R., Foka, Poszwixxx, Salvare i Worst Case. Epka promowana była czterema klipami. Ten projekt to pierwszy sygnał rapera, że doskonale spisuje się nie tylko w klasycznej hip-hopowej stylistyce.

Jeszcze w 2014 do sprzedaży trafił album „Daleko jeszcze?” w całości wyprodukowany przez Ostrego. Tym razem na krążku gościnnie pojawia się Ras, Green, Dj Haem i Jeżozwierz. Sam zainteresowany swój album skomentował tak:

„To nic innego jak zwieńczenie ostatniego roku mojego życia – po debiucie w Asfalcie – roku, w którym wydarzyło się chyba więcej niż przez całe moje życie do tej pory. Są to setki twarzy ludzi, myśli, inspiracji, rozmów o 5 nad ranem – przy fajce w mieszkaniach, w których nie można było palić, ale gospodarz miał to na szczęście już w dupie, wypraw na stację w nieznanym mieście, kilometry zjechane w Polsce, refleksji – tych własnych i tych należących do innych. Myślą przewodnią płyty jest podróż do lepszego życia, która mam nadzieję rozpoczęła się wraz z moim pierwszym krokiem do Warszawy, podróży do Asfalt Records.”

Warto również wspomnieć, że Sarius miał to szczęście, by oficjalnie supportować Ostrego & Marco Polo na dużej trasie po całej Polsce. Przez ostatnie miesiące gościnnie pojawił się między innymi na płycie Rasmentalismu, Voskovych, Rh-, Raka, Sensiego czy na krążku u Soulpete’a. Już za chwilę będzie można go usłyszeć na kolejnym mixtape od didżeja Decksa. Sarius, w tym roku zasilił szeregi „Młodych wilków” – akcji organizowanej przez portal Popkiller.

Kilka dni temu w sieci pojawił się jego najnowszy mixtape zatytułowany „Gdzieś to już słyszałem”. Mixtape oparty jest na o wybrane przez Ostrego soulowe edity. Cuty i skrecze położył tutaj niezawodny Dj Kebs. Krążek można odsłuchać za darmo w internecie klikając w ten link lub pobrać ze strony Asfaltu – klik. Mixtape powinien pojawić się w formie fizycznej w ciągu najbliższych tygodni. Ten projekt z kolei młody raper skomentował następująco:

“Materiał powstawał w przeróżnych stanach skupienia: rozlany na kanapie w dzień, zmrożony nocami, snując się bez celu gdzieś jakoś koło 4 rano. To spory kawał mnie, a także i Ciebie dlatego pewnie gdzieś to już słyszałeś, czy słyszałaś. Ras powiedział mi: “im bardziej będzie ciężko, tym lepszy materiał stworzysz”, więc sprawdź to i miejmy nadzieje, że najgorsze za nami.”

Ściągajcie, słuchajcie, czekajcie na fizyk;-)


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz