Smif-N-Wessun w Polsce

Back to the Roots – 22nd Anniversary 1993-2015 Smif n Wessun (NYC) + goście w Mega Clubie!

Już 11 września (piątek) 2015 roku w katowickim Mega Clubie wystąpi kultowy nowojorski duet Smif n Wessun w składzie Tek & Steele oraz goście specjalni! Koncert odbędzie się z okazji 22-lecia istnienia Mega Clubu i założenia Smif n Wessun (1993 r.) Back to the Roots! Wracamy do początku lat ’90! Stwórzmy razem w Mega Klubie klimat, jaki panował na pierwszych rapowych imprezach w Katowicach! 100% Zajawki, 100% Hip Hopu!

Bilety od 14 sierpnia w cenie:

30 zł I pula, 35 zł II pula, 40 zł w dniu koncertu do nabycia w sieci Ticketpro, Ticketportal oraz Biletomat.pl

Impreza tylko osób dla pełnoletnich.

Prowadzenie: Emper!

Razem tworzymy historię!

Smif-N-Wessun rozpoczęli swoją działalność na niezależnej nowojorskiej scenie hip hopowej dokładnie w połowie lat 90.tych ubiegłego stulecia. Debiutancki album duetu – „Dah Shinin” (1995) – wyprodukowany w całości przez Da Beatminerz w szybkim tempie uzyskał liczne grono fanów, osiągając przy tym przychylne oceny dziennikarzy muzycznych.

Niedługo po wydaniu płyty, osiągnięta popularność okazała się nieoczekiwanie źródłem kłopotów grupy z prawem. Producent broni palnej ze Springfield w stanie Massachusetts pozwał kolektyw o bezprawne użycie zastrzeżonego znaku handlowego. Raperzy przemianowali nazwę zespołu na Cocoa Brovaz i pod tym szyldem wydali w 1998 roku kolejny longplay – „Rude Awakening” – ponownie wspierani za konsoletą przez DJ’a Evila Dee i spółkę.

W międzyczasie artyści weszli w skład crew Boot Camp Clik, zrzeszającego obok nich Black Moon, Heltah Skeltah i Originoo Gunn Clappaz, przyczyniając się tym samym do powstania debiutanckiej płyty grupy zatytułowanej „For The People”. Późniejsze wydawnictwa płytowe Smif-N-Wessun to „Tek & Steele: Reloaded” (2005), „The X Files” (2006) oraz „The Album”, który ujrzał światło dzienne cztery lata temu. W 2011 roku Smif-n-Wessun oraz amerykański producent Pete Rock wydali wspólny album zatytułowany „Monumental”. Dwa lata później ukazała się EP-ka pt. „Born and Raised”.

PATRONAT MEDIALNY:

CGM.pl, Popkiller, Hip-Hop.pl, Rap Genius Polska, Brudne Południe,
40kilo Vinyli, Aktivist, Vinylowe Pole, Ultramaryna, Liveonstage.pl,
Vinyle Reda, VAIB, Rapłapto i inni.

PARTNERZY:

Controlshop.pl, Step Records, preorder.pl, 12 cali Vinyl Shop oraz
HipHopHeadz.pl

ORGANIZATOR:

BIG idea & Mega Club
t: 516 028 415, m: [email protected]

„Rap is something you do Hip Hop is something you live.”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz