Siedem Cali: Luxon

Po trzech miesiącach przerwy wracam z kolejnym odcinkiem „Siedmiu Cali”. Dziś moim gościem jest reprezentant wytwórni Asfalt Records – Luxon. Artystę kojarzyć możecie chociażby z współpracy z didżejem Premierem, Warszafskim Deszczem, czy DC i LRG. Już po wakacjach pojawi się instrumentalna epka Luxona zatytułowana „D.I.Y.”. Poniżej również odpowiedz dlaczego tym razem producent postawił na płytę pozbawioną raperów. Zapraszam!

„Podczas przygotowywania epki producenckiej największą bolączką było ciągle przypominanie i oczekiwanie na zwrotki gości. Nie dość, że znacznie wydłużało to czas produkcji płyty to niestety, w którymś momencie zaczęło również zabierać przyjemność z jej tworzenia. W związku z czym postanowiłem przygotować materiał podczas tworzenia którego nie będę uzależniony od osób trzecich.”

Tutaj możecie sprawdzić mój styczniowy wywiad z warszawskim producentem.

1. Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Jeśli chodzi o nowości, to raczej nie kupuje płyt w ciemno. Przed zakupem single są mi znane. Inaczej sprawa wygląda w przypadku diggingu. Swojego czasu w ciemno brałem płyty z Motown Records.

2. Płyta, która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

Ciężko mi wybrać jedną okładkę. Na pewno będą to The Dark Side of the Moon (Pink Floyd) i Ready To Die (Notorious B.I.G). W tym zestawieniu nie może również zabraknąć, którejś z okładek autorstwa Forina np.: Nowej Ziemi W.E.N.A.


3. Album, który zabrałbyś na bezludną wyspę?

A czy mam zapewniony dostęp do prądu i jakiś źródło dźwięku 🙂 ? Zabrałbym jakiś podwójny album, żeby wydłużyć czas w którym mi się znudzi.

4. Twój ulubiony producent ze złotej ery?

DJ Premier.


5. Płyta, która ostatnio zrobiła na Tobie największe wrażenie?

„Podróż zwana życiem” O.S.T.R.

6. Raper z najlepszym flow w Polsce?

Ten Typ Mes.

7. Jak oceniasz kondycję polskiego winyla?

Wydaje mi się, że jest całkiem nieźle, chociaż ilość wydawanych płyt mogłaby być większa. Cieszy mnie to, że w większość przypadków na winylu wydaje się ciekawych artystów dbając jednocześnie o jakość przy samym procesie produkcji płyty.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz