The Wall Skandal Covers

O debiutanckim albumie Molesty na łamach strony Vinyle Reda pisał już Calak – klik. Dziś o wspaniałym projekcie zorganizowanym przez ekipę Rap History Warsaw i The Wall Warsaw Hip-Hop Festwial. To co prezentuje powyżej to rzecz, o której zapewne już każdy słyszał, ale warto po raz kolejny przypomnieć, że to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju. Warszawscy aktywiści hip-hopowi postanowili w nietuzinkowy sposób oddać szacunek kultowemu już albumie „Skandal” i wypuścić tylko na winylu cztery covery z tego materiału. I tak na „The Wall Skandal Covers” mamy utwór „Sztuki” w wykonaniu 2cztery7, „Armagedon” w wykonie Proximite, a także „Xeroboj” zarapowany przez Siwersa, Ero i Łysola oraz „Szacunek” autorstwa Quebonafide, Sokoła i duetu Pro8l3m. Muzyką na albumie zajęło się trio – Night Marks Electric Trio. Winyl ukazał się w mega limitowanym promocyjnym nakładzie i absolutnie nie pojawił i nie pojawi się w sprzedaży, o czym świadczy chociażby napis w prawym dolnym rogu „Kopia promocyjna/ nie na sprzedaż”. Wielkie brawa dla Rap History, że postanowili zaangażować w projekt nie tylko starych wyjadaczy, ale również np. świeżaka Quebonafide. Jedyne do czego ja się przyczepiam to okładka, która jest raczej średnia.

1 Komentarz

  1. Z tego co mi wiadomo, ekipa Rap History Warsaw nie chciała sprzedawać tej płyty regularnie. Chcieli tylko i wyłącznie puścić to jako pamiątkę / wydanie kolekcjonerskie. O szczegóły najlepiej pytaj Steeza. Płyty można (albo można było) wygrać też w konkursach, czyli jeśli ktoś chciał to mógł/może spokojnie zdobyć ten wosk.

    A co do Pomatonu. Nie tak dawno wytwórnia PolishVinyl przecież dogadała się z nimi i w kooperacji wspólnie wydali „Skandal” na 2LP. Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie do dziś Pomaton ma wyłączne prawa do „Skandalu”. Poniekąd sprzedawali płytę „z bagażnika” np. na Record Store Day.

Dodaj komentarz