The Wall Skandal Covers

O debiutanckim albumie Molesty na łamach strony Vinyle Reda pisał już Calak – klik. Dziś o wspaniałym projekcie zorganizowanym przez ekipę Rap History Warsaw i The Wall Warsaw Hip-Hop Festwial. To co prezentuje powyżej to rzecz, o której zapewne już każdy słyszał, ale warto po raz kolejny przypomnieć, że to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju. Warszawscy aktywiści hip-hopowi postanowili w nietuzinkowy sposób oddać szacunek kultowemu już albumie „Skandal” i wypuścić tylko na winylu cztery covery z tego materiału. I tak na „The Wall Skandal Covers” mamy utwór „Sztuki” w wykonaniu 2cztery7, „Armagedon” w wykonie Proximite, a także „Xeroboj” zarapowany przez Siwersa, Ero i Łysola oraz „Szacunek” autorstwa Quebonafide, Sokoła i duetu Pro8l3m. Muzyką na albumie zajęło się trio – Night Marks Electric Trio. Winyl ukazał się w mega limitowanym promocyjnym nakładzie i absolutnie nie pojawił i nie pojawi się w sprzedaży, o czym świadczy chociażby napis w prawym dolnym rogu „Kopia promocyjna/ nie na sprzedaż”. Wielkie brawa dla Rap History, że postanowili zaangażować w projekt nie tylko starych wyjadaczy, ale również np. świeżaka Quebonafide. Jedyne do czego ja się przyczepiam to okładka, która jest raczej średnia.

1 Komentarz on The Wall Skandal Covers

  1. Z tego co mi wiadomo, ekipa Rap History Warsaw nie chciała sprzedawać tej płyty regularnie. Chcieli tylko i wyłącznie puścić to jako pamiątkę / wydanie kolekcjonerskie. O szczegóły najlepiej pytaj Steeza. Płyty można (albo można było) wygrać też w konkursach, czyli jeśli ktoś chciał to mógł/może spokojnie zdobyć ten wosk.

    A co do Pomatonu. Nie tak dawno wytwórnia PolishVinyl przecież dogadała się z nimi i w kooperacji wspólnie wydali „Skandal” na 2LP. Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie do dziś Pomaton ma wyłączne prawa do „Skandalu”. Poniekąd sprzedawali płytę „z bagażnika” np. na Record Store Day.

Leave a comment