BonSoul na winylu + bonus notka

Jest kilku artystów w tym kraju, którzy z miejsca sprawiają, że chcę mi się pisać i to nawet pomimo tego, że nie potrafiłem się do pisania zebrać od początku miesiąca. Soulpete i Bonson puścili dziś w internet wiadomość, że ich najnowsze dzieło zatytułowane „Lepiej nie pytać” ukaże się na winylu. Ta wiadomość tak mnie zmobilizowała, że postanowiłem coś napisać, ale nie tylko o krążku BonSoul bo…

Na rodzimej scenie hip-hopowej i wokół niej dzieje się sporo. Nie koniecznie są to tylko dobre rzeczy. Nie wiem, być może przerodzi się to w jakieś regularne tematyczne pisanki. Póki co mała rozgrzewka. Pisząc pejoratywnie PRZYPIERDOLĘ SIĘ do jednej rzeczy.

Gruby Mielzky – ukazała się kilka tygodni płyta „Miejski Patrol”, bardzo dobra produkcja swoją drogą. Jednak pochwał dziś w stronę Grubego nie będzie. Nie wiem, pewnie słuchacze znów źle interpretują słowa raperów i pewnie to oni są (jak zawsze zresztą) nieomylni. Może i ja czegoś nie rozumiem, ale w kawałku o wdzięcznym tytule „Miejski Patrol” padają słowa „Raz, dwa, raz, dwa, mikrofonu próba, ja połączony z nim jak Grand Puba i Brand Nubian”. Fajnie się zrymowało, fajny tekst, wszystko ok. No właśnie nie wszystko. Gruby Mielzky chyba nie doczytał, że Grand Puba po sukcesie debiutanckiego albumu „One For All” opuścił w 1991 roku grupę Brand Nubian i powrócił do niej dopiero w 1998 roku na albumie „Foundation”. Niby mała pomyłka, ale może niekoniecznie? Może Mielzky ukrył w tym wersie jakieś przesłanie dla swoich fanów i planuje odwiesić mikrofon na jakiś czas?

A teraz o bohaterach dzisiejszego dnia. Ruszyła właśnie przedsprzedaż na winyl „Lepiej nie pytać”. Krążek oficjalnie ukaże się dopiero w sierpniu, jednak ze względu na fakt, iż będzie to ściśle limitowana edycja radze zamówić jak najprędzej, gdyż może się okazać, że płyt nie wystarczy dla wszystkich. Poniżej tracklista. Winyl można zamawiać na stronie www.soulpete.pl.

1. To znowu BS (cuty Dj Ace)
2. Siema! Cześć! (cuty Dj Flip)
3. Szeregi Zwarte (cuty Dj Ace)
4. Lepiej Nie Pytać
5. Ziomki I Przyjaciele (cuty Dj Te)
6. Kilka Minut Później (cuty Dj Ace)
7. Palant (ft. Laikike1, Magda Borowiecka)
8. Dobry Wieczór (cuty Dj Ace)
9. Nie Mam Czasu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz