Siedem Cali: Dj Ace

Po dość dłuższej przerwie, rozmawiałem ostatnio z pewnym czołowym rodzimym producentem. hip-hopowym. Rozmowa dotyczyła jego przyszłych planów muzycznych, ale oczywiście nie tylko. Po kilku zdaniach padł z jego strony mniej więcej taki tekst: „Ace to w tej chwili najlepszy polski didżej jak dla mnie”. Ciężko nie zgodzić się z tą opinią, tym bardziej po tym co zrobił na płycie „Soul Raw”. Ale nim Dj Ace dograł się na producencki album Soulpete’a, można było usłyszeć jego cuty i skrecze na wielu polskich produkcjach np. „Metroit City”, „23” Wojtasa, „Stage Diving” duetu Solar/Białas czy chociażby u Popka, Kajmana, Pyskatego, Siwersa, Jimsona, no i oczywiście grupy Rap Addix, której to grupy jest didżejem. W 2012 roku został wybrany „Asem” Aptaun Records. Od kilku lat jest w stałej współpracy z raperem Sobotą.

Jeszcze w tym roku spodziewajcie się dwóch projektów od didżeja Ace’a. Pierwszy z nich to blendy Rap Addix vs Apollo Brown, które do sprzedaży trafią we wrześniu w jednym opakowaniu wspólnie z mixtape TrueSzczurs – przedsprzedaż ruszyła dzisiaj. Drugi materiał to solowa epka, która zapewne zatrzęsie tą sceną, bo pojawią się tam tacy goście, że głowa mała. Oczekujcie!


1. Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Stones Throw.

2. Płyta, która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

X-Ecutioners „Built from scratch”. Piękny follow-up.

3. Album, który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Gang Starr – Moment of Truth. Tak tak, już słyszałem że jestem „parszywym truskulem”. To prawda.

4. Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Dj Premier, sorry jeśli spodziewałeś się kogoś innego

5. Płyta, która ostatnio zrobiła na Tobie największe wrażenie?

Modulators „Insert Coin”, bo to skreczowane, spójne, rodzime i na wysokim poziomie. Polecam serdecznie.

6. Raper z najlepszym flow w Polsce?

Jest dwóch, każdy z innej bajki. Jeżozwierz, bo jedzie jak czołg, a obok tego nie da się przejść obojętnie. Zauważyłem, że idealnie trafia w gusta starszych odbiorców. I Sobota, bo żeby poznać jego umiejętności, nie wystarczy posłuchać dwóch utworów. Mam szczęście współpracować z jednym i drugim. Pozdrowienia!

7. Jak oceniasz kondycję polskiego winyla?

Jest tego więcej, to na plus. Nie podoba mi się natomiast, że tracklista winyla nie różni się niczym od standardowego wydania CD. Gdzie się podziały instrumentale i accapelle?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz