Nowości winylowe.

Przyznaje, iż z nieznanych mi bliżej powodów zamuliłem się ostatnio z tym co dzieję się na rodzimym rynku winylowym (na szczęście, aż tak dużo się nie podziało, to znaczy, chciałem napisać – niestety). Pojawiło się kilka zapowiedzi, kilka plotek, a jeden winyl to chyba już nawet się ukazał. Niemniej, poniżej znajdziecie mini-raport płytowy przedstawiający najbliższe woskowe premiery w naszej ukochanej Polsce.

Wiem, że już o tym pisałem, teraz tylko delikatnie przypominam, iż pod koniec czerwca (chyba 27) na rynku ukaże się producencki album „Soul Raw”. Na nim między innymi Guilty Simpson, Journalist 103, Blu, Hezekiah. Na tyle na ile słyszałem śmiem twierdzić, że Soulpete się bardzo postarał. Fajnie, że zaprosił na ten album również Metro i Bodziersa.

Kixnare – nie dalej niż z końcem kwietnia do sprzedaży trafiła druga część „White Instrumental Series”. Nakład jak i w przypadku części pierwszej to 300 sztuk. Cena 55zł plus przesyłka. Przyznam szczerze, że jakiś czas temu zamówiłem ten wosk, ale jakoś tak wyszło, że zapomniałem go opłacić.

Wciąż Kraków. Dj Plash znany do niedawna jako Dj Przeplach w końcu wypuszcza swój winyl! W drugiej połowie czerwca do sprzedaży trafi epka „Isolation”. Na winylu znajdziemy osiem numerów, w tym między innymi kawałek z BlabberMouf – członkiem ekipy Da Shogunz, którego usłyszeć mogliście chociażby na winylu „Cosmic Trippin” wydanym w 2012 roku sumptem Blunted Astronaut. Płytę można już zamawiać w Side One. Okładka wyżej.

Wrocław. W tym najpiękniejszym mieście Polski urzęduje L.U.C. Raper postanowił ukoronować 11 lat na scenie, i z tej okazji puszcza podwójny winyl „Przekrój”. Jak czytamy w notce prasowej: „Artysta postanowił zatrzymać się na chwilę i spełnić życzenia fanów. Z okazji 11-lecia swej twórczości wydał album „Przekrój”, na którym znalazły się utwory wybrane przez fanów…”. By tak każdy raper w PL spełniał życzenia (szczególnie te winylowe) swoich fanów. Na płycie usłyszymy gościnnie m.in. Marię Peszek, Rahima, Buke, Vienia.

Plotki, plotki, ploteczki.

W luźnych zapowiedziach pojawiło się trochę winylowych premier. Podobno nowy krążek Eldo ma mieć swoją premierę na winylu – biorąc pod uwagę, że raper do tej pory tylko zapowiadał, i nic dalej z tym nie robił, to raczej szansę są dość marne, ale może tym razem. Gdzieś w jakimś internecie czytałem, że „Niedopowiedzenia” Czarnego z Hifi Bandy mają trafić na podwójny album. Jakoś za chwilę w sprzedaży powinien pojawić się najnowszy album Rasmentalismu, a chwilę później producencki album „Good Life”. O winylu wspominali również Junes, Pelson i Jeżozwierz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz