Siedem Cali: Dj Invent

Nim do obiegu trafił piąta część miksu Vinyle Reda, przygotowana przez kolesia, którego zdjęcie widzicie powyżej, zapraszam do sprawdzenia co miał do powiedzenia w cyklu „Siedmiu Cali”. Koleś, o którym mowa to 24-letni producent, Dj i turntablista, którego ksywkę kojarzyć możecie chociażby z singla „Hey You” wydanego kilka miesięcy temu w wytwórni U Know Me Records. Na singlu pojawił się Krs-One oraz The Kid Daytona. Dj Invent jest absolwentem Burn Studios na Ibizie. Brał udział w konkursie Turntable Contest, a także Mistrzostwach Polski ITF. Jego sety można było usłyszeć na takich festiwalach jak chociażby Heineken Opene’er Festival, Coke Live czy Selector. Grał imprezy przed publiką w Danii, Wielkiej Brytanii, Francji i Ibizie. Panie i Panowie przed Wami reprezentant U Know Me – Dj Invent!

1. Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

U Know Me Records!

2. Płyta która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

Okładki zawsze stanowiły dla mnie ważny element releasu, kilkukrotnie zdarzyło mi się kupować winyle „po okładce” (niestety czasami były dużo lepsze od muzyki). Z racji tego, że jestem fanem prac Forin’a , najlepszą okładkę moim zdaniem ma „Hey You” 😉

3. Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Nie wiem, na bank taki, który ma ciepłe brzmienie, albo nawet kilka. Jakiś rap, disco albo elektronikę. Mogę zrobić kompilację, albo nagrać swój miks?

4. Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Ameryki nie odkryję, ale zostanę w Nowym Jorku. – Preemo, Pete Rock, Diamond D, Large Professor, Just Blaze.

5. Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Dam-Funk & Snoopzilla – 7 Days of Funk, Danny Brown – Old, Beautiful Swimmers – Son. Czekam też na album Step Brothers, Evidence i Alchemist to dobre combo. Jeśli chodzi o polskie wydawnictwa to faworytem jest Rasmentalism – Za młodzi na heroda.

6. Raper z najlepszym flow w Polsce?

Jest kilku, których naprawdę lubię słuchać, ale ciężko mi wskazać jedno, bądź nawet kilku konkretnych. Nie jestem psychofanem żadnego z nich. Staram się śledzić debiutujących mc’s. Na uwagę bankowo zasługuję JNR.

7. Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Bardzo dobrze. Trochę płyt wychodzi, zarówno poziom muzyki jak i forma wydania ma naprawdę wysoki poziom. Z tego co się orientuję, jest nawet niemałe grono odbiorców i nabywców, co tylko cieszy i motywuje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz