Dj Tony Touch w Polsce!

Już w najbliższą sobotę w Krakowie zobaczymy pochodzącego z Nowego Jorku legendarnego didżeja – Dj Tony Touch. Impreza odbędzie się 21 grudnia w nowo otwartym lokalu „Lioness Club”, który znajduję się na rynku. Bilet na to wyjątkowe wydarzenie kosztuje zaledwie 30 zł. W związku z pierwszą wizytą didżeja w Polsce, postanowiłem nieco przybliżyć jego sylwetkę.

Didżej Tony Touch urodził się w nowojorskim Brooklynie, gdzie w pierwszej połowie lat 80 zaszczepiła się w nim miłość do kultury hip-hopowej. Początkowo Tony zakochał się w tańcu, trenując u boku Rock Steady Crew, której ekipy jest do dzisiaj członkiem. Nie dalej niż w 1985 roku Tony Touch wyjechał do Orlando, gdzie między innymi rapował w swoim pierwszym hip-hop -owym składzie – IROC Nasty. W końcówce lat osiemdziesiątych Tony zakochał się bezgranicznie w płytach winylowych, grając imprezy w klubach jak i audycjach radiowych. Jedną z ważniejszych dat w karierze didżeja, był rok 1991 kiedy po powrocie do Nowego Jorku puścił w świat swój pierwszy mixtape zatytułowany po prostu „Hip-Hop Volume 1”. Od tego czasu regularnie puszczał w obieg swoje miksy. W roku 1996, gdy miał na swoim koncie już 50 miksów, zaprosił 50 raperów, którzy nagrali swoje freestyle i tak powstał 90 minutowy miks „Power Cypha: 50’s MCs”. W 1997 roku ukazała się druga część „Power Cypha: 50’s MC’s”. Olbrzymi sukces obu wydawnictw pozwolił wygrać didżejowi nagrodę ” Mixtape Awards Best Freestyles”. Dwa lata później w labelu Touch Entertainment ukazała się trzecia i ostatnia część tej serii. Dj Tony Touch ma na koncie również kilka albumów m.in. wydany w 2004 „The Piece Maker 2”, na którym gościnnie pojawili się tacy gracze jak chociażby Def Squad, Method Man, Slick Rick i Pete Rock. Na części pierwszej (Tommy Boy) pojawił się kolektyw D.I.T.C., Gang Starr, Krs One, Big Daddy Kane, Kool G Rap, Wu Tang Clan, Xzibit. Będąc didżejem koncertowym, pojawiał się u boku takich tuzów jak Guru, The Roots, Fat Joe.

Rok temu Dj Tony Touch pojawił się u boku El Da Senseia, Dj Dooma, Nutso i Larga Pro na znakomitej siódemce „It’s Just Begun”, która nagrana została ku pamięci zmarłego w 2012 roku Jimmy Castora.

W swojej historii Tony Touch wydał blisko 400 mixtape’ów. Grał imprezy na całym świecie – Kolumbia, Kuba, Japonia, Brazylia, Szwajcaria. My będziemy mieli okazję zobaczyć go po raz pierwszy. Nie mam zamiaru nikogo namawiać do obecności na tej imprezie, bo jeśli ktoś kocha kulturę hip-hop to i tak się tam pojawi!

Przypuszczam, że gdyby nie zaangażowanie Reda , Tony Touch jeszcze długo nie pojawiłby się
w naszym kraju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz