Nowości winylowe na rodzimym podwórku.

Jako, że chcąc nie chcąc muszę być na bieżąco z polskimi winylami hip-hopowymi (chcąc bo książka, nie chcąc ponieważ kilka z tych płyt (ogólnie) jest naprawdę ciężko słuchać) raz na jakiś czas wrzucam tutaj zestawienie tego co się ukazało na rynku przed chwilą, albo tego co ma się ukazać za chwilę albo piszę o polskich winylach tak ogólnie. Takim czasem jest dzisiejszy wieczór. Niemniej jednak…

kilka dni temu do sprzedaży trafiła epka „Jestem bogiem”. Krążek ukazał się na przezroczystym winylu w rozkładanej okładce w nakładzie 1000 sztuk – starczy dla każdego zapewne.

Nigdy nie sugerowałem się tym co na swoich facebookach wypisują artyści bo bardzo często nie pokrywa się to z tym co nastąpi za chwilę itd. jednak słów na wiatr nigdy nie rzucał Tytus z Asfaltu (tzn. jeśli chodzi o nadchodzące premiery, tak normalnie to pewnie rzuca). I tak z tydzień temu pojawiła się tam informacja o „Jazz w wolnych chwilach” na 4LP. Czekam, czekam.

Invent – „Hey You” – dwa dni temu swoją premierę miała kolejna płyta od U Know Me Records. Na 12″ gościnnie pojawia się sam KRS ONE a także The Kid Daytona. Mistrzowska okładka, a i filmik promujący owe wydawnictwa lata gdzieś na Youtube.

Dj B i Szczur – „Zaraza” to drugie winylowe wydawnictwo zapowiadane na tą jesień przez label Step Records. Na płycie pojawić się mają m.in.: Wigor, Diox, Hades, Małpa a także kompletne beztalencia sceny jakimi są Hukosa i Ciry(a)?. Podobno po tej płycie polski hip-hop nigdy nie będzie taki sam, ta.

O „Antidotum2” już pisałem i pewnie jeszcze coś napiszę, o Pelsonie pisałem. Ok to wszystko, a bym zapomniał – w tym roku jeszcze kilka premier od PolishVinyl, ale o tym jeszcze nie teraz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz