Mobb Deep – Murda Muzik

W oczekiwaniu na paczkę, w której znajdzie się między innymi najnowsze wydawnictwo Havoca – „13”, a raczej w oczekiwaniu na to, kiedy zechce mi się podjechać do sklepu po odbiór winyli, postanowiłem przypomnieć sobie dyskografie duetu z Queensbridge – Mobb Deep. Czwarty album duetu pojawił się w sprzedaży w pierwszej połowie 1999 roku dzięki kultowej wytwórni Loud Records. Krążek promowany był trzema singlami – „U.S.A.”, „It’s Mine” oraz „Quiet Storm” – ten drugi z udziałem Nasa . Na płycie poza Nasem pojawił się Kool G Rap, Raekwon, Cormega, Big Noyd, Lil Kim a także 8Ball. Lwia część produkcji na tym albumie to zasługa Havoca. Na płycie pojawił się nieznany jeszcze wówczas tak szerokiemu gronu jak dzisiaj – Alchemist – wyprodukował numery „Thug Muzik” i „The Realest”, na którym pojawił się wspomniany wyżej członek Juice Crew – Kool G Rap. „Murda Muzik” osiągnął olbrzymi sukces komercyjny – debiut na 3 miejscu listy „Billboard”, platynowa sprzedaż płyty.

Wydawnictwo pierwotnie ukazać miało się w połowie 1998 roku, jednak tuż przed oddaniem płyty do masteru ktoś zbootlegował cały materiał i ostatecznie krążek na półki sklepowe trafił niespełna rok później.

Ogromny sukces, który dotknął grupę po sukcesie tego krążka nie przełożył się na uznanie krytyków i fanów – zarzucali duetowi zły dobór singli (utwór z Nasem porównywany był do popowego utworu „The Boys Is Mine” autorstwa Monica i Brandy (kto to jest?). Wiele osób również odniosło wrażenie, że duet zbyt mocno złagodził swoje brzmienie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz