Siedem Cali: el-Cookizo (Azizi Hustlazz)

Pierwszy raz w cyklu „Siedem Cali” goszczę B-Boya i od razu absolutną legendę polskiej sceny. o osiągnięciach el-Cookizo można by opowiadać godzinami. Prowadził najważniejsze jamy b-boyowe w Europie: Freestyle Session, Circle Prinz Poland, Mighty 4 Poland. Z ekipą Azizi Hustlazz przez wiele lat wygrywał regularnie większość zawodów w Polsce. Ponadto jest byłym redaktorem działu breakdance w magazynie Ślizg, do dziś jest aktywistą hip-hopowym. W ubiegłym roku ukazała się jego druga solowa płyta zatytułowana „Na peryferiach wszechświata” – krążek do tej pory promują dwa teledyski: „Antyk” oraz „Właśnie tu”. Sprawdźcie co do powiedzenia miał el-Cookizo!

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Artyści, których szanuję są rozproszeni po wielu wytwórniach, aczkolwiek regularnie kupuję rzeczy z Mello Music Group i dla mnie właśnie tam jest aktualnie największe skupisko najlepszego rapu.

2.Płyta która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

Pink Floyd „Animals”, a hip-hopowa to zdecydowanie „Bizarre Ride II The Pharcyde, ale żeby to zrozumieć musisz ją rozkminiać podczas wycieczki do kraju tulipanów:). Lubię też okładkę 2 Live Crew „As Nasty As They Wanna Be”.

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

„Labcabincalifornia” – od zawsze ta płyta towarzyszy mi we wszystkich najważniejszych momentach życia i zawsze działa na mnie tak samo. Ponadczasowy album!

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Bez dwóch zdań – Pete Rock!

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

„Food And Liquor II The Great American Rap Album” bo nie spodziewałem się, że Lupe nagra jeszcze coś przyzwoitego dlatego zrobiło to na mnie dość duże wrażenie. Akutalnie u mnie w playerze „Disc Game”, „Gas Mask”, „The Stoned Immaculate” i „Spell My Name Right The Album”

6.Raper z najlepszym flow w Polsce?

Fokus, Hades.

7.Jak oceniasz kondycje polskiego vinyla?

Przyznaje się bez bicia nie orientuję się zbytnio w tej materii. Więc całkiem możliwe, że z kondycją kiepsko , bo pewnie słyszałbym coś o tym jeśli działyby się jakieś spektakularne wydarzenia.