Polskie nowości winylowe.

EPka warszawskiej grupy JWP to drugie wydawnictwo sygnowane logiem wytwórni hiphopheadz. Na winylu znajdują się następujące kawałki: „Panorama”, „Tworzymy Historię”, „Tłusty Rym” oraz „Wszystko Jest w Ruchu” z gościnnym udziałem Vienia. Wosk można kupić np. tutaj. Zdecydowanie jest to jedna z ważniejszych winylowych premier tego roku. Miejmy nadzieje, że pełny album JWP jest coraz bliżej.


Kilka dni temu nakładem wytwórni Asfalt Records ukazał się projekt „Sztigar Bonko”, autorstwa m.in. didżeja Eproma. Dwunastka sprzedawana jest w cenie 35zł. Video promujące wydawnictwo zobaczyć można pod tym linkiem. Projekt jest ukłonem w stronę hip-hopu z lat 90-tych, a w szczególności ekipie Soul Assassins. Sposób w jakim wydany jest ten krążek zdecydowanie nie przypadł mi do gustu, ale jak kto woli.


Na szczęście Groh całych swoich winylowych działań nie skupił na U Know Me Records, i dzięki temu w nasze ręce trafiła (w moje jeszcze nie:) winylowa wspólna EPka dwóch kanadyjskich raperów i naszego rodzimego duetu producenckiego – The Returners. Na krążku gościnnie pojawił się m.in. Torae, raper związany z Duck Down. Masterem całej płyty zajął się niezawodny Noon.


Na 18 grudnia zaplanowana jest premiera winylowego singla kieleckiego rapera – Medium. „Hologram” to singiel promujący album „Graal”. Winyl ukaże się na przezroczystym wosku w nakładzie 300 sztuk. W utworze „Hologram” gościnnie pojawia się Gift of Gab. Krążek sprzedawany jest w cenie 45zł.