Siedem Cali: Dj Mr Krime

Dj Krime to kolejna niezwykle wybitna postać, która zgodziła się wziąć udział w cyklu „Siedem Cali”. Obecny na scenie turntablistycznej od połowy lat dziewięćdziesiątych, dwukrotnie zwyciężał na wschodnioeuropejskiej edycji zawodów Vestax Extravaganza. W 2003 roku zdobył tytuł mistrza Polski ITF. Mr Krime miał przyjemność grać przed takimi artystami jak: Run Dmc, Das EFX, Afrika Bambaataa, Dj Vadim, Dj Qbert. Jego sety mieli przyjemność usłyszeć ludzie w największych miastach Niemiec, Japonii, Słowacji, Irlandii czy Szwecji. Umiejętności didżeja Krime można sprawdzić m.in. na płycie Północ Centrum Południe. Krime jest członkiem MAKO BOKO Crew. Wraz z Danielem Drumzem nagrał mixtape „Music For Night People”. Sam zmiksował dwie części „Krime Story”. Krakowski didżej wystąpił w filmie „Dj Super Cuts”. Wraz z Redem nagrali pierwszy w tym kraju utwór turntablistyczny – sprawdż.  Korzystając z okazji chciałem wszystkim zareklamować jego najnowsze wydawnictwo jakim jest mixtape zatytułowany „Phat’n’All Dat”

sprawdżcie promomix!

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Hmmm. Nie wiem! Chyba nie ma takiej w chwili obecnej. Niestety kupuje trochę mniej płyt niż kiedyś, więc też mniejsze mam rozeznanie w chwili obecnej.

2.Płyta która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

Oj, też nie potrafię odpowiedzieć, za dużo.

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Ciężki wybór. W tym aktualnie momencie byłby to Don Blackman „Don Blackman” (self titled).

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Rozumiem, że chodzi o hip hop. Nie mam jednego ulubionego, ale jeżeli bym musiał wybrać to chyba Salaami Remi, ale równie dobrze mógłby to być Pete Rock, Diamond D, Large Pro, Dj Premier, The Beatminerz.

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Ostatnio mało słucham całych albumów, więc ciężko stwierdzić, ale chyba Robert Glasper „Double Booked” – genialna płyta.

6.Raper z najlepszym flow w Polsce?

NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA:). Jest kilku, których cenie, każdy z nich jest na swój sposób charakterystyczny, z drugiej strony też jakoś nie śledzę polskiej sceny specjalnie wnikliwie więc bardzo możliwe, że coś mnie omija. Bardzo w sumie lubię specyficzny flow Sokoła.

7.Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Bez rewelacji, mało rzeczy wychodzi, regularnie to chyba tylko U Know Me coś wypuszcza i chwała im za to, ale z drugiej strony płyty są drogie i w tym momencie wiadomo, że to raczej rzecz kolekcjonerska więc nie ma się co dziwić, dzieciaki raczej płyt nie kupują.