Siedem Cali: W.E.N.A.

Siedem Cali: W.E.N.A.

fot: 99unique.pl

Moim dzisiejszym gościem na blogu jest warszawski raper – W.E.N.A. ! Wudoe przygodę z rapem rozpoczynał w warszawskiej, nieistniejącej już ekipie Głos Miasta. W 2005 roku raper zadebiutował na płycie „Bez Zabezpieczeń” Małego Esz Esz. Rok 2007 przyniósł Jego pierwsze solowe wydawnictwo zatytułowane „Wyższe Dobro”, na którym to wydawnictwie znalazł się podziemny banger – „Salutuj”. W.E.N.A. nie kazał długo czekać swoim fanom na kolejny album, bowiem w grudniu 2009 roku wraz z duetem Rasmentalism nagrał mistrzowski krążek „Duże Rzeczy”, który został doskonale przyjęty przez fanów i dzięki temu trio koncertowało na terenie całego kraju. Pierwszy w pełni legalny krążek rapera zatytułowany „Dalekie Zbliżenia” ukazał się na rynku 27.05.2011 roku nakładem w pełni niezależnej warszawskiej wytwórni Aptaun.

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Kiedyś takim labelem był Rawkus lub rodzimy Asfalt. Obecnie mój gust muzyczny poszedł w stronę podążania za artystami, niż sugerowania się klimatem wytwórni, dla których nagrywają. Dobrze ostatnio plasuje się Rhymesayers Entertainment z Evidencem, Freewayem i Brotheem Alim na czele.

2.Płyta która według Ciebie ma najlepszą okładkę?

W ogóle? Chyba wymieniony wyżej Freeway/Jake One – The Stimulus Package, okładka – portfel, creditsy na banknotach, karta kredytowa z hasłem do Itunes. Najciekawszy pomysł na stworzenie okładki, z jakim miałem do czynienia.

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Trafiłeś w taki moment, że od 2 miesięcy nie rozstaję się z jednym albumem. Obawiałem się, że w perspektywie czasu mógłbym zmienić zdanie, ale obecnie zdecydowanie kandydatem na podróż byłby album Stalleya „Lincoln Way Nights”.

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Zdecydowanie J Dilla, ciepłe brzmienia, głęboka linia perkusyjna, kołyszące hihaty. Yep.

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Właśnie ów album Stelleya, rapera z małego miasteczka położonego w Ohio. Jego bardzo inteligentne teksty, bystre spostrzeżenia i klimat który tworzy nie pozwalają mi się skupić na żadnej innej produkcji.

6.Raper z najlepszym flow w Polsce?

Nie jestem obiektywny w tej kwestii. Dla mnie świetnie po bitach płyną Ras, Mes, Vnm, Łona, Ostr. Jest jeszcze multum raperów, którzy mają świetną płynność, ale Ci powyżej nigdy nie zawodzą.

7.Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Prawdę powiedziawszy, nie wiele albumów trafia do mnie w tej postaci. Z tego co obserwuję jest dobrze, ale zawsze może być lepiej. Coraz więcej polskich albumów pojawia się również w wersjach winylowych, co świadczy o zapotrzebowaniu na takowy nośnik. Liczę na na to, że ten trend nie zniknie, wręcz przeciwnie, zacznie się dynamicznie rozwijać.

Pokój.