Xzibit – At The Speed Of Life + bonus

Młodsi fani rapu w Polsce (odezwał się oldskulowiec z rocznika 1989 hehe) Xzibita kojarzą głownie dzięki jego przygodzie w programie emitowanym na MTV – „Pimp My Ride”. Zanim jednak Xzibit trafił do MTV, nagrał swój debiutancki album dla wytwórni Loud. Krążek ukazał się w roku 1996 i promowany był dwoma singlami: „Foundation” i „Paparazzi” – moim zdaniem jest to najlepszy kawałek jaki nagrał w swojej karierze Xzibit – do odsłuchu tutaj. Na płycie wśród gości pojawili się m.in. Diamond D, E – Swift, Dj Muggs, J.Ro. Płyta utrzymana jest raczej w hardcorowej stylistyce, dlatego wielu krytykom muzycznym w roku 1996/1997 niezbyt spodobał się dobór singli. Uważali oni, że są one zbyt popowe(?) hmm w połowie mieli pewnie racje bo rzeczywiście kawałek „Foundation” na tle pozostałych prezentuję się hmmm niech każdy to sam oceni. Płyta z serii MUST LISTEN – wiadomo:)

W roku 2002 wybuchł Beef – Xzibit VS Likwit Crew (macierzysta ekipa Xzibita). Likwit Cru zarzucili mu m.in. odcięcie się od korzeni i zapomnienie o tym dzięki komu stał się tak naprawdę gwiazdą amerykańskiego hip hopu. Szczególną aktywność w tym sporze okazał J.Ro, który nagrał na X kilka dissów, które zostały bez odpowiedzi…


W piątek otrzymałem od Druha Sławka miły prezent, pierwszy w mojej kolekcji winyl z cyklu imienne promo. Nie wiem dokładnie ile ukazało się takich winyli, ale powszechne wydanie to raczej na pewno nie jest 😉 Przypominam, że siedmiocalowe winyle wciąż można zamawiać tutaj – [email protected] Limitowana edycja – tylko 150 sztuk trafiło do sprzedaży, więc radzę się pospieszyć. Cena 30 zł plus 5zł za pocztę polską.