Siedem Cali : Metro

Siedem Cali: Metro

Może i podchodzę do sprawy zbyt krytycznie, ale jestem przekonany, że dla 70% słuchaczy rapu w tym kraju Metro jest postacią zupełnie anonimową, mało tego, jestem pewien, że jego twórczość znają lepiej w słonecznej Kalifornii! Metrowski to motor napędowy wytwórni Queen Size, w której  wydaje winylowe siódemki, na których pojawili się do tej pory Guilty Simpson, Wildchild, Oh No,  Medaphoar. Dla wytwórni Asfalt Records nagrał album producencki „Hands in Motion” i wspólną płytę z Declaime. Ci którzy słuchają rapu tylko w wersji polskojęzycznej znają pewnie jego wspólne projekty z Afrontami i jego winylowe dzieło – Antidotum. Nie mogę tu nie wspomnieć o tym, że Metro jest autorem pierwszej polskiej siódemki hip hopowej (której nadal nie mam), na której pojawił się  Ostry, Tetris i Van Punkz. Druh Sławek powiedział, że dogoniliśmy świat pod względem produkcji, podpisuje się pod tym w stu procentach, a ten cały Metro to jest jednym z tych, którzy się do tego przyczynili!!! Wiem jaki stosunek ma Metro do wywiadów udzielanych przez internet, dlatego tym bardziej jest mi miło go tutaj gościć – SIEDEM CALI Z METRO!!!

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Kiedyś to Stones Throw, Rawkus, Groove Attack, a dziś lubię kompilacje i siódemki od SoulJazz, Jazzman, BGP i Now-Again Records.

2.Płyta która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

Myślę, że winylowe wydanie Hocus PocusPlace 54, wersji kompaktowej niestety nie widziałem, ale winylowa jest mega, może kiedyś się takiej doczekam.

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Nie ma takiego, jakbyś mi powiedział, że mogę zabrać chociaż z pięć to wówczas możemy podyskutować. Na pewno znajdzie się Like Water For Chocolate – Commona, Fantastic Vol. 2 – Slum Village i Soundpieces : Da Antidote – Lootpack, aha i jeszcze Wildchild – Secondary Protocol, oraz Madvillain.

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Jay Dee, Ummah, Questlove kiedyś. Questlove dzisiaj, Madlib kiedyś, OhNo dzisiaj, ale chyba się zagalopowałem.

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

John Legend & The Roots – Wake Up. Klawy album do dziś i w aucie i na patefonie.

6.Raper z najlepszym flow w Polsce?

hmmm myślę, że Afronty i trzech Adamów – Ostr, Łona i Tetris,  jak nie kombinuję.

7.Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Mogłoby być lepiej, a tak mamy co mamy. Może QueenSize trochę poprawi kondycje. Na koniec pozdrawiam wszystkich tych, którzy ostatnio na własną rękę powydawali kilka płyt i dziękuję wszystkim tym którzy, od lat wspierają mnie i chcą kolejnych winylowych  produkcji, które niebawem.