Siedem Cali: Groh (JuNouMi)

Gdybym to ja miał wskazywać tutaj wytwórnie z której płyty mogę kupować w ciemno bez dwóch zdań odpowiedziałbym tak: JuNouMi i jej rodzina tj. U Know Me oraz Funky Mamas and Papas!!!! Współwłaścicielem tych wytwórni jest mój dzisiejszy gość – Groh, pochodzący z Włocławka didżej reprezentujący kolektyw JuNouMi. Jeśli ktoś chce sprawdzić z kim współpracował do tej pory Groh niech przeszuka np. najsłynniejszą internetową encyklopedię. Płyty za którymi stoi Groh dostępne są w całej Europie i Japonii, mało tego cieszą się tam ogromną popularnością, szczególnie nowe wydawnictwa od Kixnera i Daniela Drumza które są wydane niezwykle oryginalnie i dopracowane pod każdym względem. Dzięki takim osobą jak Groh możemy być pewni, że winyl w naszym kraju nie zginię! Na zdjęciu obok Groha – Dam Funk (ten z drinkiem he)

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Pierwsze pytanie i już mam kłopot z odpowiedzią. W USA mamy głownie „majorsy”, gdzie ukazuję się mnóstwo bardzo różnych rzeczy. Jeśli miałbym więc wytypować te moje ulubione wytwórnie  zza oceanu to wymienić muszę te które zajmują się nie tylko hip hopem: Stones Throw i Ubiquity. Do tego zazwyczaj świetnie rzeczy dostarcza japoński Jazzy Sport, a w Europie najbardziej chyba lubię niemiecki Melting Pot Music. W Polsce to na pewno Asfalt i Junoumi:)

2.Płyta która ma według Ciebie najlepszą okładkę?

I znów mam kłopot 🙂 może napiszę nie skromnie, że największe wrażenia estetycznie ostatnimi  czasami dostarczyło mi winylowe wydanie „Digital Garden” Kixnara (które graficznie opracował Animisiewasz)

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę?

Kocham twórczość A Tribe Called Quest, więc gdybym miał wybrać jeden album niech będzie to ATCQ – The Antology.

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Nie będę oryginalny jeśli wymienię J Dillę, ale najwięcej winyli mam z produkcjami Dj Premiera. Nie bez powodu.

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Wśród płyt około hip hopowych które okazały się w przeciągu ostatnich miesięcy najchętniej wracam do instrumentalnej płyty dwóch producentów z Amsterdamu : Full Crate & FS Green album nazywa się „Hi – Hat Club vol 5: Eggs and Pancakes” zdecydowanie polecam!

6.Raper z najlepszym flow w Polsce?

Tego najlepszego moim zdaniem nie ma, ale mamy wielu wyśmienitych i na szczęście większość z nich pojawiło się na winylach JuNouMi. Cieszy mnie też to, że polska scena hip hopowa złapała
świeży oddech i coraz częściej słyszę dobry rap od nie znanych mi wcześniej Mc’s. A moja wizyta na zeszłotygodniowym, genialnym koncercie jednego z najlepszych polskich raperów – Łony pokazała mi, że jest na szczęście sporo dojrzałych muzycznie słuchaczy również w tym najmłodszym pokoleniu.

7.Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Nie jest źle, a nawet nie będę w błędzie gdy napisze, że tak dobrze polski winyl jeszcze się nie miał. JuNouMi Rec. też zaraz wyda nowy placek – EPkę Rasmentalism . A za rok na 10 lecie przygotuje coś specjalnego. Piona dla wszystkich fanów winyli!