Siedem Cali: Spinache

Siedem Cali: Spinache

Dzisiaj na fotologu goszczę pierwszego rapera i miejmy nadzieje, że nie będzie to jednorazowy wybryk:) Spinache to raper i producent który reprezentuje Łódzką scene hip hopową, w swojej  karierze muzycznej współtworzył takie ekipy jak Obóz Ta, Eudezet Allstars, Red & Spinache czy  legendarny Thinkadelic. Współpracował między innymi z Kalibrem 44, Ostrym, Zeusem, Pjusem, Molesta Ewenement a ostatnimi czasy z Ortegą Cartel i Aesem. W 1997 roku Thinkadelic zagrali koncert przed Run Dmc na warszawskiej imprezie Rap Day97. W latach 1999 grupa Thinkadelic otrzymała nominację do nagrody Fryderyk za album „Lek” , podobna sytuacja miała miejsce dwa lata później – nominacja do nagrody Fryderyk za album „Obiecana Ziemia”

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Nie ma wytwórni której katalog mogę uznać za idealny i mieć pewność, że każdy album trafi w mój gust. Ze względu na sentyment i zasługi dla mojej rapowej edukacji wymienię: Def Jam, Interscope i Priority.

2.Płyta która według Ciebie ma najlepszą okładkę ?

Lubię proste formy jak „The Love Movement” czy „808s & Heartbreak” lubię też proste, ale wciągające zdjęcia jak na „Leave it all behind”, podoba mi się też klimat na „Man on the Moon”

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę ?

Bezapelacyjnie Slum Village – Fantastic vol 2

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Mogę wymienić wszystkich, ale nikomu nie będzie się chciało tego czytać, więc wymienie tylko tych trzech: Pete Rock, Eric Sermon, Preemo.

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Genialnym albumem jest „How I Go Over” – The Roots, ta produkcja ujęła mnie swoją dojrzałością, powściągliwością i zupełnie wyjątkowym miksem.

6.Raper z najlepszym flow w Polsce ?

Mam kilku raperów których słucham z przyjemnością : Hst, Jot, Reno, Mielzky no i nie mogę zapomnieć o Patr00 – Patryk jestem fanem Twojego rapu:D

7.Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Kondycja dobra i mocno rozwojowa ha ha ha, jest coraz lepiej.