Siedem Cali: Radek Smoleń/Queen Size Records

Dzisiaj na fotologu goszczę didżeja i właściciela wytwórni Queen Size Records. Radek Smoleń a.k.a  Dj One Shot to wielki fan i kolekcjoner płyt winylowych, pochodzi z Brzegu na Opolszczyźnie a obecnie zamieszkuję Dublin gdzie wraz z Wacławem Nowickim prowadzi label Queen Size. Z wytwórnią do tej pory współpracowali między innymi Guilty Simpson, Oh No, Med, Wildchild, czyli gracze związani z  Kalifornijską wytwórnia Stones Throw. Moim zdaniem ruchy jakie wykonuje wytwórnia to jedne z najważniejszych wydarzeń na Polskiej scenie hip hopowej w ostatnich latach. Ekipa QSR obecnie pracuję nad wydaniem płyty nowej twarzy w wytwórni oraz nad kolejnymi projektami z pod rąk Metro.

1.Wytwórnia z której płyty możesz kupować w ciemno?

Bez dwóch zdań Stones Throw oraz Rhymesayers. Śmiało mogę stwierdzić, że tutaj zakupy robiłem w ciemno i byłem zawsze miło zaskoczony, jest dużo świetnych wytwórni, ale te dwie  tomój numer jeden.

2.Płyta która według Ciebie ma najlepszą okładkę ?

Wow jest ich bardzo wiele, ale nie zapomnę jakie wrażenie zrobiła na mnie okładka płyty Company Flow – Funcrusher Plus, kompilacje „Return Of The Dj”, pierwsze albumy Dj Vadima. Naprawdę ciężko jest mi wybrać jedną okładkę. Bardzo lubię tematykę komiksową i covery tak wydane robią na mnie największe wrażenie. Z polskich płyt „Ja Tu Tylko  Sprzątam” Ostrego czy „Hands in Motion” Metrowskiego.

3.Album który zabrałbyś na bezludną wyspę ?

Jak tylko jeden to nie jadę hehe. Na pewno nie zabrakłoby albumu „Champion Sound” – ponad czasowe połączenie dwóch najlepszych producentów. Zabrałbym też album RJD2 – Dead Ringer oraz album Deltrona 3030. Te albumy mam zawszę pod ręką w aucie, telefonie.

4.Twój ulubiony producent ze złotej ery?

Równie ciężko jest tutaj wybrać tylko jednego producenta.Bo lata 90 były przepełnione wspaniale wyprodukowanymi płytami. „Hard to Earn”, „Moment of Truth” czy „Midnight Marauders”, wspaniały debiut Nasa. Niezapomniany album „Enter the 36 Chambers”, Pete Rock i C.L. Smooth, De La Soul, The Roots, KRS ONE- Return Of The Boom, Nine – Cloud 9, O.G.C, pierwsze Heltah Skeltah, Lost Boyz…….mógłbym wymieniać i wymieniać.

5.Płyta która zrobiła ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Ostatnio to na pewno Aloe Blacc- Good Things, Gangrene- Gutter Water, oraz kapitalny album John Legend & The Roots – Wake Up .

6.Raper z najlepszym flow w Polsce ?

Na pierwszym miejscu stawiam Ostrego ponieważ w tej chwili w Polsce nie ma sobie równych pod tym względem. Nie można tutaj nie wspomnieć o Mesie. Dodać należy, że polscy raperzy nie starają się wyróżniać, po prostu  brzmią podobnie i przeciętnie. Bardziej skupiają się nad tekstami zapominając o technice i flow.

7.Jak oceniasz kondycję polskiego vinyla?

Hehe jest coraz lepiej, nie będę pisał o tym co pojawia się na rynku bo to widać. Jest coraz większe zapotrzebowanie na winyle, ludzie częściej kupują woski co mnie cieszy nie  tylko ze strony wydawcy, ale i ze strony odbiorcy. KUPUJCIE VINYLE!!